יועץ אינסטלציה

יועץ אינסטלציה - נספח סניטרי

יועץ אינסטלציה - נספח סניטרי

דרישת גורם מאשר של משרד הבריאות לעסקי מזון ולמפעלי מזון היא נספח סניטרי. את הנספח מכין יועץ אינסטלציה בהתאם לדרישות התקן הלה"ת ובהתאם להיתכנות בשטח. משרדנו מספק שירותי ייעוץ רחבים לכל נושא האינסטלציה לעסקי המזון. העבודה נעשית מול הרשויות ומול תאגידי המים, והיא כוללת את הביקורים בשטח כחלק מתהליך רישוי העסקים. העבודה מתחילה קודם כול בהגדרת סוגי המערכות הנדרשות, עבור דרך קביעת המאפיינים המרכזיים ודרישות התקנים הרלוונטיות לכל מבנה (שוב – בהתאם למגבלות בשטח), וכלה בבחינת התשתיות הקיימות ובהתאמת השימוש בהן לפי מה שקיים או מתוכנן על ידי האדריכל המתכנן. כל ההליך הזה מתנהל מול אגף הסביבה במשרד הבריאות.

מתי נדרש לעסק יועץ אינסטלציה?


בכל פעם שקיימת דרישה לנספח סניטרי, צצה במקביל גם הדרישה ליועץ אינסטלציה. מלבד לעסקי המזון, גם לכל עסק שיש בו גורם העלול לזהם – נדרש מפרט מלא על פי התקנות. לדוגמה, רישוי עסק לבית מלון, רישוי עסק למפעל מזון וכן הלאה. משרדנו מעניק ליווי מלא לעסק, ליווי הכולל עבודה מול יועץ אינסטלציה בעל ניסיון רב, המעניק לקהל לקוחותיו שירות מקצועי ואדיב כאחד.

ישנם מקרים שבהם משרדנו מספק נספח סכמתי. מסמך זה מאפשר לקבל תמונת מצב ראשונית של העסק, ועם זאת ניתן להמשיך בד בבד את תהליך הרישוי. היוצאים מן הכלל הם המקרים שבהם יועץ האינסטלציה נדרש להביא בחשבון, בעסקים מסוימים, נתונים מורכבים למיניהם עוד בשלב התכנון. או-אז עליו לתכנן בהתאם ללחצים, לכוח המשיכה, להפרשי גובה משאבות במרתף, לשיפועים וכן הלאה. בין שאר הדברים הנמצאים בתחום האחריות של היועץ אפשר למנות את נושא לחץ המים, נושא קריטי עבור מערכות כיבוי האש והספרינקלרים.

את הנספח מכין היועץ על פי התכנון המוצע או הקיים שמספק האדריכל. בין הדברים הכלולים בנספח ונדרשים על פי החוק:

  • ביקור בשטח לפני תחילת העבודה – חובה! יש להכיר היטב את המערכות הטכניות בשטח.
  • תוכנית אדריכלית לביוב בקנה מידה של 1:100.
  • סכמה לקולטי ביוב ורטיקליים, לקווי מים ולקווי שפכים.
  • חתך לאורך הביוב החיצוני עבור שיפועים.
  • סכמת מערכת מים ותכנון ראש מערכת מים הכול מז"ח, ריכוך מים.
  • במידת הצורך, חישוב ומיקום מפריד שומנים של העסק.

את התכנון יש להעביר לאישור מקדמי של משרד הבריאות, על מנת שהביצוע בשטח יוכל להתאים לדרישות החוק. ללא האישור המקדמי האמור, המזמין לוקח סיכון בביצוע, שכן ייתכן ויידרשו שינויים כאלה או אחרים במידת הצורך.

יועץ אינסטלציה - נספח סניטרי


משרדנו מלווה עסקים רבים בתחום המזון, ואף מעניק שירותי ייעוץ אינסטלציה לעסקים (גם למי שאינו לקוח של המשרד). אנו עושים זאת במקצועיות רבה ותוך התמקדות במתן שירות אישי וליווי מלא לאורך התהליך.

פנו עלינו עוד היום לקבלת הצעת מחיר לנספח סניטרי מפורט לבית העסק על ידי יועץ אינסטלציה מומחה.

נשמח לשמוע מכם

התקשרו אלינו:
03-903-3003

לקבלת הצעת מחיר ולמידע נוסף, השאירו פרטים ונחזור אליכם

נא למלא את כל השדות
הודעתך נשלחה בהצלחה