עיצוב המשרד – גורם משמעותי בהתנהלות העסק

כאשר אנו מתכננים עסק אנו מביאים בחשבון את צרכיו ואת רצונותיו של הבעלים – כיצד הוא מעוניין להציג את העסק לבאי המקום ואֵילו תנאים הוא מעוניין ומוכן לספק לעובדיו. כל המחקרים שנעשו בחברות בחו"ל מראים כי עובד הפועל בסביבה נוחה מפיק תועלת רבה, כשם שעובד הפועל מהבית מפיק למשרד תפוקה מרבית בשל קביעת סביבת עבודה נוחה.

בשונה מדירה, בעיצוב משרדים אין חוקים קבועים. במשרדנו קיימים שילובים מגוונים של עיצוב ושל פונקציונליוּת מקסימלית עבור עובדי המקום ולקוחותיו. הרושם המתקבל כבר בכניסה יכול להשפיע על רצון הלקוח להישאר במקום. הידע הרב והניסיון שצברנו יסייעו לכם לבחור את מה שתרצו שהמקום "ישדר". בידינו הכלים להבין ולתכנן זאת בצורה אופטימלית ויעילה. לתפיסתנו, המקום צריך להעביר, בין השאר, מסר של מה הוא מציע ללקוחותיו, לא בהכרח מוצר כלשהו, אלא גם שירות שהוא נותן.

על מנת לדמיין זאת טוב, נסו רגע לחשוב כיצד ייראה משרד עורכי דין המעוצב כמשרד להשכרת רכב. אין צורך בחשיבה מעמיקה כדי להבין שאין קשר בין השניים. האחד משדר עוצמה וניצחון, ואילו השני מנסה לשדר נוחות ואמינות. השינוי המהותי בין השניים מתבצע על ידי תכנון נכון, צבעים וטקסטורות.

מרעיון למציאות – תכנון ועיצוב המשרד


כאשר אנו מתכננים משרד אנו מביאים בחשבון את צרכיו ואת רצונותיו של הבעלים – כיצד הוא מעוניין להציג את העסק לבאי המקום ואֵילו תנאים הוא מעוניין ומוכן לספק לעובדיו. כל המחקרים שנעשו בחברות בחו"ל מראים כי עובד הפועל בסביבה נוחה מפיק תועלת רבה, כמו עובד הפועל מהבית. נוסף על כך, נמצא כי סביבה מרגיעה ומשחררת תורמת לעסק בכך שעובדיו מרשים לעצמם להמשיך לעבוד גם לאחר שעות העבודה שנקבעו (שעות נוספות). לסיכומו של עניין נוחות וביטחון בעסק מועילים לעסק.

אנו שמים דגש על תכנון החללים ועל שילובם בשטח. עיקר השטחים הנדרשים במשרד:

  • כניסה – לרוב מאופיינת בקבלה או במקומות ישיבה (פינת המתנה). מיקום הכניסה משפיע רבות על אופי המשרד ועיצובו.
  • משרד מתוחם – המשרד יכול להכיל חדר מכירות, ניהול כספים, בקרה, חדר ישיבות וכדומה.
  • מטבחון – האם הוא נועד לשרת את כלל באי המקום או רק את העובדים? שאלה זו קובעת את מיקום המטבחון ואת גודלו.
  • שירותים – משותפים לכלל באי המקום או נפרדים ללקוחות ולעובדים? במקרים מסוימים הנושא תלוי באפשרויות של הנכס.

כיצד משרדנו יכול לתרום לעיצוב המשרד שלכם?


חלל המקום הוא הבסיס לתכנון ולחלוקת השטחים. התכנון משתנה בהתאם לצרכים – Open space או חלל מחולק היטב לשימוש העובדים, כמו גם יצירת מחיצה בין חללים ציבוריים שהם כניסה, ואזור ישיבה (המתנה) לבין החללים הפרטיים המיועדים לשימוש העובדים בלבד.

מראהו של המקום הוא "כרטיס הביקור" של הבעלים ושל העסק. הפרוגרמה שאנו מתכננים נבנית מאלמנטים שונים המלווים את העסק להצלחה ומשלבים את ההרכב גם בעיצוב משרדים. חלק מתכניות העבודה למשרד כוללות בין השאר תכנית בנייה, תכנית חשמל ותכנית הנמכת תקרות ותאורה. בין שלל האופציות שניתן לתמחר אפשר להכליל כתב כמויות לשיפוץ כולו, דבר הממחיש את העלות הכספית לפרויקט. שלב זה מאפשר לבעל העסק לקבל החלטות בנוגע למה נחוץ יותר ומה נחוץ פחות כדי לעמוד בתקציב שנקבע מראש.

בחלקים הציבוריים: אזור הכניסה, דלפק קבלה ופינת המתנה. חשוב להעז ולהשתמש בצבעים ובחומרים מיוחדים להדגשת חלקים מסוימים. התהליך נקרא מיתוג אדריכלי, וזו המומחיות של משרדנו כמשרד אדריכלים בראשון לציון. בידינו הכוח לסייע לעסק שלך לבלוט בייחודיותו באמצעות תכנון ועיצוב מדויקים שיעשו את ההבדל. אין זה סוד שתכנון ועיצוב נכונים יכולים להוביל את העסק להצלחה גדולה יותר.

פנה אלינו עוד היום לקבלת הצעת מחיר ונשמח לעצב עבורך את המשרד.

מנצח הוא מי שיודע מתי להילחם, ומתי לא
סון טסו, אמנות המלחמה