רישיון עסק לבתי מלון

רישיון עסק לבית מלון

רישיון עסק לבית מלון

יש כל מיני סוגי בתי מלון בישראל. כולם מספקים שירותי לינה, חלקם הגדול מוגדר B&B, אך אין הם היחידים. הרשימה ארוכה ומגוונת מאוד. כאמור, קיימים סוגים שונים של בתי מלון, החל ממלונות פאר המספקים חוויה מלאה של אירוח עבור בני זוג ומשפחות, עבור דרך מלונות המספקים מענה מיידי ללינת לילה בתוך הערים (כמו למשל בתל אביב, בירושלים, בטבריה וכן הלאה) – בעיקר עבור בעלי עסקים המגיעים לפגישות – וכלה במלונות ספא, המתאימים בעיקר לחופשה רוגעת לגוף ולנפש. ההבדלים העיקריים בין בתי המלון ניכרים בקהל הלקוחות המגיע אליהם, החל מאנשי עסקים המבקשים למצוא מקום לינה ללילה, וכלה בתיירים או בנופשים מקומיים המגיעים לחופשה.

חלק מהשירותים שבית המלון מציע לכם כולל שירותי הסעדה – ארוחות על בסיס פנסיון מלא, חצי פנסיון או ארוחת בוקר בלבד. לבתי מלון אשר מגישים מזון יש מטבח לבישול הכולל את הטבחים ואת צוות העובדים.

אז מה עם רישיון העסק לבית מלון?


כסוג של עסק אשר מופיע בצו רישוי עסקים – פריט רישוי 7.1 א', על בית המלון לנהל את העסק כשבידו רישיון עסק. כחלק מהתהליך ומהבדיקות שמבוצעות במסגרת הבקשה לרישיון עסק, העסק נדרש להציג תכנון ראוי לפי התקנות של משרד התיירות לבתי מלון, לרבות חדר אירוח תקני הכולל מקלחת ושירותים שמתוכננים בהתאם לחוק תכנון ובנייה. הנכס צריך להיות בתב"ע המאפשרת לנהל בית מלון באזור. מה שקורה בדרך כלל הוא שבתי מלון הממוקמים במרכזי ערים הם בעצם בניין דירות שהסבו אותו לבית מלון. בין שאר הדרישות במקרים כאלו מופיעה הגשת שימוש חורג מהייעוד הקיים לייעוד החדש, כלומר למלונאות.

האם יש סיכוי שיסרבו לכך? ובכן, התשובה היא חיובית. ואשר על כן, בטרם אתה לוקח נכס ומסב אותו לבית מלון בוטיק, כדאי לבצע בדיקה מקדימה לנכס. וזה בדיוק המקום שבו כדאי לך שאנו, המקצוענים והמנוסים, ניכנס לתמונה. משרדנו מעניק שירותי בדיקת היתכנות לנכס על מנת להימנע ממקרים שבהם הרשות מסרבת להעניק היתר לשימוש חורג בנכס.

יש להבחין כי קיים פריט רישוי נוסף 7.1 ב' השכרת יחידות אירוח למטרת נופש, המלווה במתן שירותים לשוכרים, כמספר היחידות האירוח המיועדות להשכרה עולה על ארבע, ההבדל בינו לבית מלון קטן בעסקים הקטנים, פנו אלינו לקבלת ייעוץ ומה היתרונות / חסרונות לכל פריט רישוי.

רישיון עסק לבתי מלון יש לעשות עם המומחים ובעלי ניסיון


למשרד שלנו ותק וניסיון מקצועי עשיר בליווי בתי מלון רבים בכל רחבי הארץ. אנו מקבלים עלינו את האחריות על כל שלבי הרישוי. באמתחתנו ניסיון רב גם באשר למקרים שהיה נדרש בהם שימוש חורג. משרדנו יודע להתמודד היטב – ביעילות ובפרקי זמן מזעריים – עם האתגרים בשטח, ולתת פתרונות מקצועיים מספקים שרק בעלי ניסיון כמונו יודעים לתת. אנו שמים את הדגש על עבודה מהירה ועל לקיחת אחריות על כל המתרחש, עוד בשלב הכנת התוכניות, וכמובן לכל אורך תהליך הרישוי.

נשמח מאוד לעמוד לרשותכם ולסייע לכם בטיפול בקבלת רישיון העסק, על מנת לאפשר לכם להתמודד במהירות ובחיסכון בזמן ובכסף עם כל הבעיות הצפויות.

נשמח לשמוע מכם

התקשרו אלינו:
03-903-3003

לקבלת הצעת מחיר ולמידע נוסף, השאירו פרטים ונחזור אליכם

נא למלא את כל השדות
הודעתך נשלחה בהצלחה