בקשה להיתר בנייה - כיצד זה עובד?

הרשות המקומית מסמיכה ועדה מקומית לחוק תכנון ובנייה, וזו מאשרת בקשה להיתר בנייה רק לאחר שהוכח כי התכנון ורמת השרטוט עומדים בסטנדרטים שהיא קבעה. במטרה להקל עליכם את התהליך, המשרד מנהל קבלת היתר מול הרשות בכפוף ליזם או ללקוח. יש לנו בקיאות מלאה בכל תקנות חוק תכנון ובנייה וברפורמה החדשה לשנת 2014.

הרשות המקומית או הוועדה המקומית לתכנון ובנייה מאשרות בקשה להיתר בנייה רק לאחר שהוכח כי התכנון עומד בסטנדרטים שהן קבעו. במטרה להקל עליכם את התהליך עצמו, המשרד מנהל קבלת היתר מול הרשות בכפוף ליזם או ללקוח.  התהליך ברשות המקומית עלול לעתים להיות ארוך וסבוך למשרד שאינו מכיר את הנהלים המקומיים, ולכן בעת בחירת בעל המקצוע חשוב להיעזר במשרד בעל ניסוין בתחום.

היתרים עבור תוספת בנייה


בקשה לתוספת בנייה כוללת מספר רב של שינויים שניתן לבצע בנכס המיועד לתעשייה, למסחר או למגורים. השינויים נעשים בהתאם לתב"ע המקומית ולתכניות החלות עליה. לתקנון ולחוקי עזר מקומיים ניתן לקבל בכל רשות  בעלות סמלית מידע מוקדם או דף זכויות מידע.

השינויים שניתן לבצע:

  1. הרחבת הדירה / הגדלת שטחים – שטח שירות ושטח עיקרי.
  2. הוספת מבנה קבע בחצר הבית – מחסן, ברֵכה (לרבות חדר מכונות).
  3. היתר "מצומצם" – הוספת גדר (או הגבהת גדר קיימת), תריס גלילה, שינויים בחזית – צבע, חיפויים, הגדלת חלון (או הקטנתו), הוספת פתח.

חשוב לזכור כי התהליכים משתנים מרשות לרשות בהתאם לבקשה המוצעת והם כוללים:

טופס לפתיחת בקשה, מפת מדידה, פיתוח שטח, הוכחת בעלות, חתימת ועד הרשות/היישוב, תכנית מאושרת ע"י הג"א, חתימת שכנים על אותו מגרש (חובה!), חתכים וחזיתות, הצהרת מהנדס, דו"ח קרקע, צילום ארבע החזיתות, היתר מאושר לבניין הקיים.

בקשה למתן היתר


הבקשה להיתר תבוצע על ידי המשרד לאחר שהלקוח אישר את התכניות או את הסקיצה לתכנון או להוספה. הבקשה תוגש לוועדה המקומית לתכנון ובנייה ותכלול הצהרות וחתימות של האדריכל, של מהנדס הבניין ושל הבעלים, ובהתאם לסוג הבקשה – את הסכמת השכנים.

מתכננים לבנות את בית חלומותיכם? מבקשים להגדיל את שטח הדירה?


לנו הידע והכלים לעשות זאת כחוויה נעימה ומרגשת לאורך כל תהליך התכנון. תכנון נכון שלנו ישרה בחלל הבנוי אווירה נעימה ופוזיטיבית. אנו שואפים להעניק לכם איכות חיים גבוהה, ומאמינים שהכול מתחיל בתכנון. לכל אורך תהליך התכנון והביצוע נלווה אתכם במקצועיות וּבאמפתיה. נגיש עבורכם את התכניות לרשות המקומית ונהיה שם בשבילכם עד החלטת הוועדה. המשרד ילווה אתכם במתן פיקוח עליון על בעלי המקצוע שילוו את הפרויקט. באמתחתנו מגוון עשיר של בעלי מקצוע אמינים, מקצועיים ובעלי ניסיון רב בקשת רחבה של תחומים.

קלוד אדריכלות ועיצוב פנים ילווה וישתף אתכם לאורך כל התהליך עד החלטת ועדה או קבלת ההיתר השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

"אני נהנה ללכת לעבודה, אמר: האדם מולי, כאשר הבוס שלו מעביד אותו קשה אך כבר מההתחלה מתייחס אליו כמנהל צוות"
לא ידוע