רשיון עסק לעסקים טעוני רישוי

חוק רישוי עסקים תקף אך ורק על הקטגוריות המופיעות בצו לרישוי עסקים, בצו, שעודכן לאחרונה (שנת 2013) מחולק ל-10 קבוצות בתחומים שונים הניתן לשייך לעסק, ניתן לומר שהוא מכסה כ-70% מהעסקים הפועלים בישראל, מאידך ניתן לומר כי לא כל עסק טעון רישוי ועל כן יש לברר היטב מה מופיע בצו ולשייך בעצמך על פי אותם תחומים ותיאורים "לאן העסק שלי שייך?" כמשרד לא פעם, נתקלנו בטעויות שבעלי תפקידים ברשויות עושים, דבר הפוגע בסופו של דבר בבעל העסק.

ועל כן, בדיקה מקדמיה והבנה טובה של מהות העסק בהחלט יכולה להועיל לטובת בעל העסק,
חשוב להבהיר כי השלב שבו מגדירים פריט רישוי מהצו לעסק הינו השלב החשוב ביותר לעסק!

הגדרת פריט רישוי ועד הגשת התכניות


הליך רשיון העסק טומן בתוכו מס' שלבים שנדרש לעבור מרגע שבו יש להמציא מספר מסמכים לפתיחת תיק רישוי, מסמכים הכוללים: צילום תעודת זהות, הסכם שכירות, ארנונה, תשלום אגרה ומסמכי חברה – בנוסף יידרש להגיש בקשה לרשיון עסק לצורך פתיחת תיק רישוי.

לאחר הגשת כל המסמכים, על בעל העסק לעמוד בדרישות השונות של הגופים המאשרים, בניהם כבאות, משרד הבריאות, משרד החקלאות, משרד הכלכלה ואיכות הסביבה, בנוסף יידרש אישור פנימי ברשות של אישור ההנדסה – לוודא שהעסק נפתח בייעוד המתאים ולא קיימות בנכס חריגות בנייה, הליך שגרתי שכל עסק טעון רישוי עובר.

כמשרד ממתחה ברישוי עסקים ובעל ניסיון רב בליווי עסקים רבים, לא מעט עסקים שבחורים להמשיך לבד משלב הגשת התכניות מבינים שלעיתים קורות טעויות מצד גורמי הרישוי, דבר הפוגע בבעל העסק המנסה בכל כוחו להשיג רשיון, עיכוב וסירוב גורם מאשר בתיק יכול להוביל להרתעה מצד הרשות ומהר מאוד להגיע למצב של תביעה כנגד בעל העסק, אם כל הרצון והצדק.

ניהול עסק ללא רישיון עסק הוא עבירה חמורה שבגינה ניתן קנסות גבוהים ואף מאסר (במקרים חריגים) – יש להתייחס ברצינות ובכובד ראש בעניין על מנת לסיים את ההליך כמה שיותר מהר.

בחירת אדריכל רישוי – החברה לרישוי עסקים


משרדנו "קלוד אדריכלים" הינו משרד מתמחה בהוצאות רשיון עסק לכל סוגי העסקים ובפרט רישוי ותכנון מטבחים לעסקי המזון, מאמינים במתן שרות מקצועי ומהיר ומאפשרים לבעל העסק להתעסק במה שחשוב באמת, למשרד יתרונות רבים: החל משרות בפריסה ארצית, והתמחות המתן שרות כולל לבעל העסק, החל משלב הרישוי, וטיפול בהיתרי בנייה, שימוש חורג – ותכנון מטבחים ע"י יועץ מטבחים מומחה, פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ ראשוני טלפוני חינם

"אני נהנה ללכת לעבודה, אמר: האדם מולי, כאשר הבוס שלו מעביד אותו קשה אך כבר מההתחלה מתייחס אליו כמנהל צוות"
לא ידוע