הוצאת רישיון עסק

מי מחויב בהוצאת רישיון עסק?

הרבה מאוד בעלי עסקים טועים כאשר הם ממהרים לחתום על הסכם שכירות לנכס המוצא חן בעיניהם מבלי לבדוק את המצב התכנוני של הנכס, וכן מבלי לברר אם העסק אותו הם רוצים לפתוח במקום מסוים טעון רישוי. חבל שכך, מכיוון שההשלכות של אי-בירור זה עלולות להשפיע על עתיד העסק במידה ניכרת, עד לכדי סגירתו במקרה הגרוע ביותר, ובמקרה הגרוע פחות – עד כדי הוצאות כספיות ממש גבוהות, שאילו היו מובאות מראש בחשבון היה עולה כי הן ממש לא משתלמות לבעל העסק.

ראשית, איך נמנעים ממצב מעין זה? כאשר אתה מתכוון לפתוח עסק, ובבדיקה מקדימה שמעת על המונח "רישיון עסק", מומלץ לבצע בדיקה מעמיקה על מנת להבין במה כרוכה המשמעות של ההליך. כאשר אתה מחויב בהוצאת רישיון עסק, יש לעמוד בדרישות מדרישות שונות, לעתים בפרוצדורה מייגעת הגוזלת משאבים יקרים, כמו זמן ואנרגיות נפשיות. יש לכך דוגמאות למכביר – כמו משרד הבריאות, שירותי הכבאות, הגנת הסביבה וכולי – כשלכל גורם מאשר יש את הבדיקות הספציפיות שלו לעסק על מנת שיוכל לאשר אותו. רק כאשר מקבלים את כל האישורים מכל הגורמים, הרשות המוניציפלית רשאית להנפיק את התעודה לרישיון עסק.

מי מחויב ברישיון עסק

להלן דוגמה למקרה די שכיח: יזם שוכר נכס באזור הומה אדם, במיקום מרכזי, אך מבלי לבדוק את הנכס. לאחר תחילת הליך הרישוי מתגלה כי חלק מהמבנה נבנה ללא היתר בנייה והוא מוגדר כבנייה חריגה. ההנדסה – אחד הגורם האמורים לאשר – מסרבת לתת אישור, והשוכר עומד בפני דילמה של ממש: האם לטפל בחריגה על חשבונו? ואולי להרוס את החלק המהווה חריגה? או שמא למצוא מקום אחר לאחר ההשקעה הכספית הגבוהה כל כך בנכס?

אז מה עושים כולם?


רבים מבעלי העסקים שעברו את התהליך בעבר "חכמים" יותר בסבב השני והשלישי, ושוכרים אדריכל רישוי שיבדוק את הנכס בבדיקת היתכנות מעמיקה, הכוללת בדיקת ייעוד הנכס, וכן בדיקת תיק בניין והיתרי בנייה. בסופו של הדבר האדריכל מנפק חוות דעת שבה אתה יודע לאן פניך. עם חוות דעת זו ניתן לגשת לגישור מול בעל הנכס כשאתה יודע מהן ההוצאות העתידיות הצפויות, ובמקרים מסוימים אף להוזיל את דמי השכירות (כשאתה מתעקש על לוקיישן). תחושת ביטחון בהליך הבירוקרטי של רישיון העסק מאפשרת לך, בתור בעל העסק, להתמקד במה שחשוב באמת – בשאלה איך עושים כסף, והרבה.

ליווי מקצועי ואישי להליך רישיון עסק


משרד קלוד אדריכלים מעניק ללקוחותיו ליווי מקיף, החל משלבי הבדיקה הראשונים ולאורך כל תהליך הרישוי. משרדנו מספק פתרונות יצירתיים לדרישות שונות של הגופים השונים בהתאם לצורך. עם השנים צברנו ניסיון עשיר באשר לכל סוגי העסקים הטעונים רישוי, ובכל ההליכים הקשורים ברישוי עסקים. הידע שלנו מאפשר לעזור לבעלי העסקים לקבל את הרישיון שלהם, כך שיוכלו לפעול לאורך זמן רב.

נשמח לשמוע מכם

התקשרו אלינו:
03-903-3003

לקבלת הצעת מחיר ולמידע נוסף, השאירו פרטים ונחזור אליכם

נא למלא את כל השדות
הודעתך נשלחה בהצלחה