טיפול בעסקים ללא רישיון עסק

עסק ללא רישיון עסק

רוב העסקים בארץ נדרשים כיום לבצע הליך חוקי אל מול הרשות המקומית או המועצה האזורית. הליך זה נקרא "רישיון עסק", ופטורים ממנו עסקים של בעלי מקצועות חופשיים, כגון עו"ד, רואה חשבון או מתווך, וכן עסקים כמו חנויות למכירת נעליים, בגדים, משקפיים וכדומה.

כל שאר העסקים הרשומים בצו רישוי העסקים מחויבים בדין וחשבון לרשות, כאמור. הוצאת רישיון עסק משמשת הוכחה שהמקום כשיר באופן מלא ועל פי התקנות לציבור התושבים באזור, אולם כיום ישנם עסקים הפועלים שלא על פי החוק ושאין ברשותם רישיון עסק הניתן על ידי הרשות. הדבר מגדיר את בעליהם כעבריינים אל מול הרשות, והם צפויים לקנסות, לצווי סגירה למקום ואף למעצרים במידה קרים שבהם הם מתעלמים לחלוטין מהחוק.

מדוע דווקא אני צריך רישיון עסק?


הדרישה לרישיון עסק נובעת מסיכון כלשהו הקיים בעסק – סיכון סביבתי, בטיחותי, תברואתי או ביטחוני, המחייב את הרשויות לשים לב לאופן הפעלתו ולקיומו היום-יומי. לכך נועד חוק רישוי העסקים, והוא בעצם מקנה לרשות המקומית את הכלים ואת הכוח לפעול אל מול בעלי העסקים המסרבים לשתף פעולה. סירוב מצד בעל העסק יכול להוביל לסגירתו ולנקיטת אמצעים משפטיים כנגד בעל העסק, ולעתים אף להסתיים במאסר בפועל.

תהליך רישוי העסקים הוא תהליך מורכב הדורש מעורבות של גורמים שונים, ידע והכרה של משרדים ברשות המקומית. כדי להקל ולקצר את התהליך, מומלץ להיעזר במשרד המתמחה ברישוי עסקים ופועל בכל רחבי הארץ בליווי מלא לאורך כל תהליך הרישוי מול הרשות, עד לקבלת רישיון העסק.

כיצד מתמודדת הרשות אל מול בעלי העסקים?


פקחי הרשות המקומית נמצאים תמיד בשליטה מלאה על האזור שלהם. רק במקרים חריגים, כאשר עסק מופיע בצו הוא יכול לפעול ללא רישיון, אך אין הדבר אומר שמדובר בהליך תקין וחוקי. כאשר נודע על כך לרשות, היא מגישה נגדם דו"ח על ניהול עסק ללא רישיון, והוא מועבר ליחידה המשפטית או ליועץ המשפטי של הרשות לצורך הכנת כתב אישום אל מול בעל העסק.

בשלב הבא יזומן בעל העסק לשימוע בבית המשפט, וכאן בעצם נגמרו האפשרויות לערעור או להגעה לפשרה אפשרית של "תשלום הקנס ופעולה להוצאת רישיון".

משרדנו בעל ניסיון רב בתחום הרישוי ופועל בצורה מקצועית ומהירה. חשוב להיעזר במומחים בתחום הרישוי כדי להימנע מפעולות דרכי האכיפה של הרשויות.

נתקלתם בבעיה? התקשרו 03-9033003.

נשמח לשמוע מכם

התקשרו אלינו:
03-903-3003

לקבלת הצעת מחיר ולמידע נוסף, השאירו פרטים ונחזור אליכם

נא למלא את כל השדות
הודעתך נשלחה בהצלחה