למה נדרש רישיון העסק?

מדוע נודעת חשיבות להוצאת רישיון עסק?

קבלת רישיון עסק נדרשת מהרשויות המקומיות על פי "חוק רישוי עסקים", חוק הקובע שכל עסק הרשום בצו רישוי עסקים מחויב בקבלת רישיון על מנת להפעיל את עסקו כחוק. החוק נועד לפקח על כך שכל עסק יפעל על פי תקנות שנקבעו מראש, תקנות שמטרתן להגן הן על נותני השירות והן על מקבלי השירות.

מהי מטרתו של חוק רישוי העסקים?


  • להבטיח כי המקום ראוי לתת שירות וכי באי המקום יכולים ליהנות בו מתנאים נאותים, כגון תנאי תברואה תקינים והיגייניים או מערכת כיבוי אש אמינה שתספק הגנה בעת הצורך. כמובן, כל עסק שונה ממשנהו, ולכן ישנם קריטריונים שונים בהתאם לשירות הניתן.
  • בהתמקדות בעסקי המזון נראה שקיימות סכנות הגובלות בתנאים מחפירים ויש אף כאלו שאינם ראויים לציבור. באמצעות פיקוח במקום יתקיימו בין השאר בדיקות שתאפשרנה מכירת מזון ללא חשש מפגיעה. כמו כן יימנעו סיכונים מחומרי הדברה או חומרים מסוכנים אחרים העלולים לבוא במגע עם המזון.
  • יצירת סביבה בטוחה בעסק ובסביבתו; מניעת מפגעים ומטרדים שונים שאולי קיימים ושיש להסירם.
  • עסקים מסוימים נדרשים לאבטח מפני מקרי שוד, פריצה ופורענויות אחרות.

חשוב להבין שמאחורי כל אלו עומדת כוונה טובה, וכי מטרתן של הרשויות היא לקדם את העסקים. הסיוע לעסקים הוא רווחי לשני הצדדים. אם ניקח לדוגמה את התחשיב של הרשויות בנוגע לארנונה הנכנסת לעסקים, נמצא שעל כל 1 ₪ שהעירייה מקבלת מארנונה של מגורים, היא מוציאה 1.2 ₪ על התושבים, ולעומת זאת על כל 1 ₪ שהעירייה מקבלת מארנונה של עסקים, היא מוציאה 0.8 ₪ על התושבים, וכך נוצר האיזון.

רישוי עסקים או קידום עסקים?


המחשבה הראשונית של בעלי העסקים כאשר הם מקבלים את דרישות הגופים השונים בנוגע לעסק שלהם, היא ששׂמים להם רגליים או שלא מאפשרים להם להתפרנס בכבוד. ההפך הוא הנכון, שהרי האינטרס של הרשויות הוא שעסקים רבים יותר יעבדו בשטחיהן. זו הכנסה מתשלומי הארנונה, ולכן אנו יוצאים מתוך הנחה שעסק יפעל כראוי ימשוך אליו לקוחות רבים לתרבות שעות הפנאי בעיר, ובסופו של דבר תפעל העמידה בתקנים ובדרישות לקידומם של העסקים בצורה נכונה ובטוחה יותר.

לאחר ההפנמה של חשיבות רישיון עסק בעסקך, אם עדיין אין ברשותך רישיון עסק – בין אם מדובר בעסק פעיל ובין אם מדובר בעסק שטרם הוקם או עסק הנמצא בתהליך הקמה – אתה מוזמן לפנות אלינו, ואנו נכוון ונלווה אותך לאורך התהליך עצמו נבדוק מהן הדרישות ואילו שינויים יש לעשות בעסק והיה ואכן יש צורך בשינויים.

בתור מומחים בתחום הרישוי נשמח לתת לך מענה לשאלות נוספות וללוות את התהליך עד קבלת הרישיון מהרשות המקומית. לקבלת הצעת מחיר התקשרו 03-903-3003

נשמח לשמוע מכם

התקשרו אלינו:
03-903-3003

לקבלת הצעת מחיר ולמידע נוסף, השאירו פרטים ונחזור אליכם

נא למלא את כל השדות
הודעתך נשלחה בהצלחה