פרגוד לעסקים בתל אביב

בקשה להצבת שולחנות וכסאות במדרכה - פרגוד לבתי אוכל

כאשר עסק מתחום המזון מעוניין להציב כיסאות ושולחנות מחוץ לעסק, נדרש לכך היתר מיוחד. את הבקשה להיתר מגישים לרשות המקומית בארבעה עותקים חתומים על ידי אדריכל רישוי שהוסמך לכך.

ניתן לגדר שטח מהמדרכה הציבורית בהתאם למצב בשטח. בדרך כלל נדרש להשאיר מעבר חופשי להולכי רגל ברוחב מינימלי של 2 מ'. רוחב שטח הישיבה לא יעלה על רוחב המדרכה בכללי.

ישנן רשויות שידרשו פרטים נוספים בטופס הבקשה בהתאם לחוקי העזר העירוניים. לדוגמה, עיריית תל אביב תדרוש את הסכמת השכנים הסמוכים לעסק לצורך אישור הבקשה. אשר על כן, תמיד יש לברר את המידע טרם הצבת השולחנות. אי התייחסות לחוק ומיקום שולחנות וכיסאות ללא היתר יגררו קנסות מצד הרשות. הרשות גם עלולה, בין היתר, לבטל את רישיון העסק ואף לגרום לסגירתו.

מתי אפשר להגיש בקשה להיתר כיסאות ושולחנות? 


טרם הגשת הבקשה להיתר יש להיכנס להליך רישוי תקין. לעתים אף נדרש אישור של משרד הבריאות לתכניות העסק כדי לדון בבקשה להצבת שולחנות וכיסאות. במקרים חריגים רשאי המנהל, ראש אגף רישוי עסקים, לאשר בקשות אלו כדי למזער את הפגיעה בעסק.

מה כוללת הבקשה לכיסאות ושולחנות?

  • תרשים סביבה המפרט את מיקום העסק.
  • פרטי העסק ושטחי הישיבה המבוקשים.
  • תיחום השטח על מנת להמחיש את הסידור ברחבה המבוקשת.
  • סימון כל המכשולים הקיימים בשטח: ספסל, עץ, תמרור, עמוד חשמל, מיקום מעבר חצייה וכולי.
  • אם קיימות אדניות יש לציין אותן על גבי התכנית, לרבות סוג הצמחייה ושיטת ההשקיה.

בקשה לפרגוד סגירת חורף


החורף הגיע איתו הרוחות והגשמים, זהו הזמן הנכון לייעל את השטח החיצוני של עסקך ולהציב פרגוד. הפרגוד נועד לסגירה וקירוי המקום, וכמו כן, ניתן להציב תחתיו את השולחנות והכיסאות מבלי לסבול ממזג האוויר. לפרגוד נדרש רישוי מהרשות המקומית ואגף רישוי עסקים, התנאי הראשוני להצבת פרגוד הוא להוכיח שהמקום פועל ברישוי חוקי ותקין.

תנאים נוספים לקבלת אישור להצבת פרגוד בשטח העסק:

  • רוחב המדרכה של לפחות 4 מטר, והשארת מקום של 2 מטר להולכי רגל.
  • שמירה על גישה חופשית לעסקים סמוכים.
  • שטח הפרגוד לא יעלה על שטח המאושר להצבת שולחנות.
  • היתר לפרגוד יינתן מ-1 לאוקטובר ויסתיים ב-30 לאפריל.

התכנון של הפרגוד וההגשה לעירייה חייב להיות קפדני ומקצועי, אחרת הרשות תדחה את הבקשה, וכל בעל עסק יודע שזמן זה כסף.

מומלץ להיעזר בשירותי בעל מקצוע מהתחום


הכנת הבקשה מבוצעת במשרדנו. לאחר בירור מספר פרטים בטלפון ואישורכם, נגיע לשטח כדי למדוד את הרחבה המיועדת. לאחר מכן נכין תכנית להצבת שולחנות וכיסאות על פי התקנות והדרישות. ההגשה מתבצעת על ידי הלקוח, אך ניתן לקבל ליווי מלא עבור השירות. המחיר להכנת בקשה להיתר כיסאות ושולחנות נגזר מהשטח הנדרש.

כמה עולה אגרת כיסאות ושולחנות \ פרגוד?!
המחיר משתנה מרשות לרשות, בעיריית תל אביב נכון ל 23/11/2015 האגרה לפי מ"ר והתשלום חודשי 50 ש"ח למ"ר ובמידה ומדובר על פרגוד המחיר 100 ש"ח למטר רבוע תשלום על בסיס חודשי.

אתם מוזמנים ליצור אִתנו קשר או להשאיר את פרטיכם ואנו נדאג לעדכן אתכם בהצעת מחיר מסודרת לליווי ההליך. קהל לקוחותינו מקבל מחיר מיוחד.

נשמח לשמוע מכם

התקשרו אלינו:
03-903-3003

לקבלת הצעת מחיר ולמידע נוסף, השאירו פרטים ונחזור אליכם

נא למלא את כל השדות
הודעתך נשלחה בהצלחה