בדיקה מוקדמת של נכס

בדיקת היתכנות לנכס לשם הוצאת רישיון עסק

הוצאת רישיון עסק היא הליך ארוך, המחייב ידע רב ומעמיק בדרישות החוק וכן ניסיון מקצועי בעבודה מול הרשויות ואגף רישוי העסקים באזור המדובר.                                                                 

בחירת מבנה הנכס וייעודו היא שלב קריטי בקבלת החלטות עתידיות  בנוגע לנכס ולמיקומו.

צוות המשרד המיומן שלנו מגיע לעסק, מודד מידות כלליות ובודק בתיק הבניין של המקום אם התכניות שבהיתר תואמות למצב הקיים בשטח, ואם השימוש של בעל העסק במקום תואם את תכנית בניין העיר המקומית שהוגדרה לה מראש.

בנוסף לכך, בעסקי המזון ניתן לבקש חוות דעת מקדמית ללשכה הנפתית של משרד הבריאות שאליה שייך בית האוכל, כדי שאם יימצאו בתכנית העסק ליקויים שאינם עומדים בתקנות משרד הבריאות – ניתן יהיה להסיר אותם טרם הגשת הבקשה לרישיון.

לפני סגירת החוזה על המקום מומלץ להתייעץ עם משרדינו, היכולים לבחון עבורכם את הנכס מההיבטים המקצועיים, כולל הייעוד התכנוני של הנכס המדובר. אי-עריכת בדיקה מקיפה לנכס עלולה להתגלות בסוף כבעייתית, והיא תוביל אתכם לשרשרת של תהליכים מסובכים שבהם תיאלצו להוציא היתרים לחריגות בנייה או במקרים אחרים – הוצאת היתרים לשימוש חורג.

כבר בדקתם את הנכס? חשוב לזכור כי...


  • התעלמות מנציגי החוק – הניסיון להתעלם מדרישות החוק יגיח תמיד (אבל תמיד!) כאשר לא תצפו לו ואף לא תהיו מוכנים לו. מנגנוני הפיקוח ברשויות השתכללו והשתפרו מאוד בשנים האחרונות, ורק חלק קטן, ולעתים אפסי, מהעסקים הרשומים ב"צו רישוי העסקים" מצליח להתחמק מהגשת תכניות.
  • חריגות  בנייה – חריגות אלו בנכס מקטינות אף יותר את סיכויי המקום והעסק לקבל רישיון עסק מהרשויות המקומיות, אלא בנסיבות המפורטות ברישיון עסק לנכס בעל חריגות בנייה.
  • מידע תכנוני – בדיקה פשוטה יחסית, אשר קובעת על פי תכנית בניין העיר המקומית אילו עסקים רשאים לפתוח במקום. עסק שאינו מופיע כהגדרתו רשאי לבקש היתר לשימוש חורג לנכס לתקופת זמן מוגבלת.
  • הכרה בדרישות החוק – לכל עסק יש תקנות בחוק המתייחסות לגודל המקום, למיקומו של הנכס יחסית למבנה, לקִרבה של הנוחיות למקום, להכנות המקדימות של כיבוי האש (ספרינקלרים), למספר היציאות בנכס, לדרישות בטיחות ועוד. לעתים אי-התאמה של אותן דרישות מהמקום יכולות לעכב את הפתיחה ואת השיפוץ של המקום ולייקר אותו.

בקשה לרישיון עסק יש להגיש כאשר אתם מבצעים שינויים מהותיים בעסק. במקרה של החלפת בעלים נדרשת הגשת רישיון עסק מחדש. אם אתם זקוקים לרישיון עסק או שהרשות המקומית הוציאה לכם סירוב ו/או התראה לפני כתב אישום בעסקך – אל תהססו ליצור אתנו קשר.

נשמח לשמוע מכם

התקשרו אלינו:
03-903-3003

לקבלת הצעת מחיר ולמידע נוסף, השאירו פרטים ונחזור אליכם

נא למלא את כל השדות
הודעתך נשלחה בהצלחה