מהפכת הכבאות ברישוי עסקים

מהפכת שירותי הכבאות בחוק רישוי עסקים

אישור שירותי הכבאות על ידי תצהיר בעל העסק

בתחילת שנת 2017 נכנס לתוקפו תיקון 31 לחוק התכנון והבנייה. התיקון לחוק נועד לשפר את השירות ולהקל על בעלי העסקים בהליך אישור רישוי העסקים מול הגורם המאשר, קרי שירותי הכבאות.

עד היום היו זמני ההמתנה למפקח שיגיע לשטח גורם מעכב עיקרי בהנפקת רישיון העסק לעסקים חדשים או לחידוש רישיונות עסק קיימים. נוסף על כך, מרגע הגעתו של המפקח היו דרישות שונות ומשונות, לפעמים אף בלתי סבירות. לעתים קרובות אפשר היה להיווכח שהדרישות אף שונות ממפקח אחד למשנהו. המפרט האחיד בחוק נועד לעשות קצת סדר בהליך, ואנו נוכחים כי הוא אכן משיג את מטרתו. המצב כיום, לעומת העבר הלא רחוק, הוא שכמעט לכל פריט רישוי מצו רישוי העסקים קיים מפרט אחיד המאפשר לבעל העסק להתכונן ולהבין היטב את הדרישות ואת חובתו ליישם אותן דרישות בשטח.

על ידי הוספת התיקון לחוק, יצטרכו מבקש האישור או בעל העסק להמציא תצהיר חתום על ידי עורך דין. אישור זה מאשר בחתימת ידו של בעל העסק על התצהיר כי:

  1. על העסק שאותו הוא מנהל חלים כל התנאים שפורסמו במפרט האחיד של שירותי הכבאות.

  2. על פי סעיף 6 א' 2 מתחייב בעל העסק כי לא מתקיימים בו הסייגים (לפי תיקון 27 לחוק רישוי עסקים) שלהלן:

  • בעת הגשת הבקשה המבקש (או העסק) פועל בלא רישיון או היתר זמני בניגוד להוראות סעיף 4.
  • היתר מזורז שניתן לעסק (או למבקש, או למי ששולט בעסק או למי שנשלט על ידי מי מהם) בוטל לפי סעיפים 7ב1(ה) או 7ג(ד1), בשלוש השנים שקדמו להגשת הבקשה.
  • נגד העסק או נגד המבקש מתנהל הליך פלילי או מנהלי לפי חוק זה.
  • העסק (או המבקש, או מי ששולט בעסק או במבקש, או מי שנשלט על ידי מי מהם) הורשע בעבירה לפי חוק זה בשלוש השנים שקדמו להגשת הבקשה

חשוב להדגיש: האחריות אינה עוברת לרשות המקומית אלא היא של בעל העסק!

בעל העסק, בתצהיר שיעביר לשירותי הכבאות, יגבה את דבריו באישורים שונים ככל שיידרש לפי העסק שאותו מנהל ולפי דרישות המפרט של שירותי הכבאות.

על אילו עסקים חל אישור שירותי הכבאות בתצהיר?


בעינינו המקצועיות אכן צפוי פה שינוי. ייתכן שהדבר יארך קצת זמן, אך אנו חוזים שיפור וקיצור בזמני ההמתנה הארוכים שחווינו בעבר אל מול שירותי הכבאות.

משרדנו מתמחה בליווי מקצועי של בעלי עסקים משלב הכנת התכניות ועד שלב אישור הבקשה לרישיון עסק. פנו אלינו עוד היום לקבלת הצעת מחיר לליווי העסק שלכם.

כל הדברים האמורים לעיל אינם הנוסח המלא בחוק. ייתכן שחלקם יפורשו בצורה זו או אחרת, ועל כן יובהר שלשון החוק היא הקובעת.

נשמח לשמוע מכם

התקשרו אלינו:
03-903-3003

לקבלת הצעת מחיר ולמידע נוסף, השאירו פרטים ונחזור אליכם

נא למלא את כל השדות
הודעתך נשלחה בהצלחה