רישיון עסק למכוני שיזוף

רישוי עסקים למכון שיזוף

מכוני השיזוף הם פופולריים מאוד במדינות שבהן מזג האוויר קריר לאורך השנה. קהלי היעד של המכונים יעשו הכול כדי להיאבק בעורם הלבנבן ולשמור על גוון עור שזוף, הנחשב (בעיניהם לפחות) ליפה ולמעורר חשק.

ישראל נחשבת למדינה חמה ושטופת שמש ברוב ימות השנה, ואף על פי כן עדיין אנו רואים אנשים רבים המוצאים לנכון להשתמש במכוני שיזוף. הנוחות, הזמינות וסמלי הסטטוס של החברה שלנו ממצבים היטב את הענף. מי שהפרוטה מצויה בכיסו ושהפיגמנטים שלו אינם צפופים דיים, יהיה מוכן להשקיע מזמנו ומהונו כדי להיות שזוף.

עסקי השיזוף כוללים השקעה ראשונית גבוהה. סדרי הגודל של מכשיר אחד הם כ-70 אלף ש"ח, אולם בטווח הארוך מדובר בהשקעה משתלמת שתחזיר את עצמה ותניב רווחים נאים, בין השאר עקב צבירת קהל לקוחות קבוע, בין אם באמצעות שיווק ופרסום נכון ובין אם בשל הצטרפות לקוחות "מפה לאוזן".

מכון שיזוף – עסק טעון רישוי עסק


על פי הרפורמה החדשה ברישוי עסקים 2013, הפריט של מכוני השיזוף נכנס ל"צו רישוי העסקים" ומעתה על כל מכון שיזוף או עסק המחזיק מתקן של שיזוף להוציא רישיון עסק מול הגורמים ברשויות המקומיות וכן מול משרד הבריאות (לידיעה בלבד).

לאחרונה, בעקבות הרפורמה החדשה ברישוי עסקים, הוציא משרד הבריאות תקנות רישוי עסקים (אזהרת בריאות במכון שיזוף), התשע"ד – 2014.

ב-1 בספטמבר 2014 נכנסו התקנות לתוקף. כחלק מהרפורמה הוגדרו תקנות נוקבות למכוני שיזוף, וניתנה הוראה ממשרד הפנים לכלל הרשויות והמועצות לפעול נגד עסקים הפועלים ללא רישיון ושלא על פי התקנות שנקבעו.

עיקרי הדברים שעל העסק לעמוד בהם


  1. בכל חדר במכון שבו מתקן שיזוף, וכן בדלפק המכירה, יותקן שלט בגודל 70 x 100 ס"מ. מדובר בשלט המזהיר כי קרינה עלולה להזיק לעור. את הנוסח המלא ניתן למצוא בתקנה.
  2. לכל לקוח יינתן עלון ובו מידע על שיזוף. בסיום הקריאה יהיה עליו לחתום על כך שקרא והבין את תוכן המידע. על בעל העסק יהיה לשמור את הטופס החתום בקלסר שיועד לכך ולדאוג לכך שיהיה זמין לתקופה של לא פחות מחמש שנים.
  3. חובה לחלק במכונים מגני עיניים לכל לקוח.
  4. חובה להתקין שלט בכניסה למקום, שהשימוש מיועד רק למי שמלאו לו 18 שנה.

בעקבות התיקון בתקנות ובצו – 29.11.21 - החל מ-01.01.2022 בפריט רישוי 1.4א' - מכון שיזוף לא יידרש עוד לצרף תרשים סביבה, מפה מצבית או תכנית עסק בעת הגשת בקשה לרישיון עסק.

 

נשמח לשמוע מכם

התקשרו אלינו:
03-903-3003

לקבלת הצעת מחיר ולמידע נוסף, השאירו פרטים ונחזור אליכם

נא למלא את כל השדות
הודעתך נשלחה בהצלחה
 
"לכל עסק מצליח יש מנהל מוצלח, אך תנאי נוסף להצלחה – מנהל מוצלח המסתייע במעצב מצוין!"
ז'אן קלוד מקס