רישיון עסק לליטוש אבני חן

עסקי היהלומים מתמחים בין השאר בגמולוגיה, הלוא היא תורת אבני החן. דירוג אבני חן יקרות אינו עסק פשוט, והוא משלב בתוכו שנים של ניסיון ושל התמודדות מול שיטות דירוג שונות. אפשר אף לומר שקיים בתחום זה "מדע מדויק" המשתמש בניסיון של שנים רבות לחיתוך ולליטוש יהלומים. נהוג לומר בקריצת עין על מקצוע זה שהוא בעצם מעין אמנות יקרה.

הידעת?! צמד המילים "מזל וברכה" הוא קוד מוסכם בין יהלומנים לעסקה גמורה וחתומה.

ענף היהלומים בארץ החל להתבסס רק בשנות השבעים של המאה ה-20, ומאז הפכה ישראל למעצמה של ממש בתחום אבני החן היוקרתיות.

האם עסק לליטוש אבנים יקרות טעון רישוי?


על פי חוק "צו רישוי העסקים", ליטוש ואחסון יהלומים או אבני חן יקרות מחויב ברישיון עסק אל מול הרשות המקומית, נוסף על הרישוי לעסוק ביהלומים אל מול משרד הכלכלה.

התקנות שעל פיהן יש לפעול לקבלת רישיון עסק כוללות גופים כמו המשטרה, המשרד להגנת הסביבה ומשרד העבודה.

התקנות כוללות בין השאר את החובה להתקין תא סינון לעסקים המחזיקים שווי רכוש מעל ל-150 אלף ₪, טלוויזיה במעגל סגור, אינטרקום ואינטרלוק (התנאי להפעלת העסק הוא שכל אלה יהיו במצב תקין לחלוטין), סורגים העומדים בדרישות המפרט, חלונות בכל פתחי הגישה (מזגנים, אוורור).

בעת תכנון המקום יש להכיר היטב את התקנות ואת הדרישות על מנת למנוע הוצאות כספיות מיותרות. הדרישות משתנות ממקום למקום ומעסק לעסק, בין אם זה מפעל בלבד, או שבמקום מתבצעת מכירה לקהל הרחב.

מה ניתן במסגרת התהליך לרישוי עסקים?


משרדנו מטפל מול הרשויות המקומיות בכל תנאיי הרישוי. אנו נעניק לכם ליווי מלא לאורך התהליך, נכין עבורכם את התכניות האדריכליות ואת הבקשה לרישוי עסק, נגיש עבורכם את הבקשה לרשות המקומית ונזרז את התהליך ברשות. נוסף על כך ייעשה התהליך בשיתוף פעולה מלא, כלומר נשתף את בעל העסק בכל התקנות הנדרשות, בצרכי המקום ובתכנון נכון על פי הדרישות לקבלת רישיון עסק.

מלטש יהלומים, צור עִמנו קשר לקבלת הצעת מחיר עד קבלת רישיון העסק.

קלוד אדריכלים.

נשמח לשמוע מכם

התקשרו אלינו:
03-903-3003

לקבלת הצעת מחיר ולמידע נוסף, השאירו פרטים ונחזור אליכם

נא למלא את כל השדות
הודעתך נשלחה בהצלחה