תוספת בנייה חדר על הגג בעקבות הרפורמה החדשה

בעקבות הרפורמה החדשה קיבלו רוב דירות הפנטהאוז מתנה מהמדינה – אפשרות להוספת חדר על הגג בשטח של עד 40 מ"ר. הליך זה מתאים למעשה לכל בעלי דירות הגג, אך חשוב מאוד להתייעץ טרם תחילת הבנייה באדריכל הבקיא בתחום לצורך בדיקה ראשונית של הנכס. התוספת כפופה לתב"ע של הגוש והחלקה, והחוק דורש שגג הנכס יהיה גג פרטי הרשום בטאבו.
הנוהל בהגשת בקשה להיתר בנייה היא כפי שמוגשת כל בקשה אחרת להיתר בנייה. כלומר, בקשה זו צריכה לעבור את כל התחנות הרגילות לפי הנהלים המקובלים ברשות המוניציפלית הרלוונטית בד"כ ההליך משתנה מרשות לרשות.

למי מתאימה התוספת ומה נדרש לבדוק?


כאמור, טרם בניית התוספת חשוב להתייעץ באדריכל רישוי המכיר היטב את תקנות חוק תכנון ובנייה. הליך זה אמנם פשוט לכאורה, אך יש מקרים שבהם מופיעות במידע התכנוני או בדף זכויות הבנייה המוצעים ברשויות "התקלות" הנובעות מתכנית המתאר של העיר, מרחקים מסוימים מהמעקה של הבניין, המדרגות המובילות לחדר על הגג חייבות להיות מתוך הנכס, והפתח בתקרה חייב להתבצע באישורו של מהנדס, שלעתים גם יחתום על הבקשה להיתר כעורך שלד המבנה.
ישנם מקרים שבהם תוּרשה בניית התוספת מחומרים קלים בלבד, נושא הכפוף אף הוא להחלטת המהנדס. בשינויים סניטריים יידרש לעתים תכנון של יועץ אינסטלציה. נוסף על כך, חשוב לזכור שאם מדובר בחריגת בנייה (בבנייה קיימת), ייתכן שיידרש להרוס חלק מהבנייה נוסף על חשיפה לקנסות מצד הרשות בגין בנייה לא חוקית. על כל פנים מומלץ להתייעץ עמנו, ואנו נעזור בקבלת ההחלטות.

כמה עולה תוספת חדר על הגג?


לא ניתן לאמוד את העלות הכספית טרם ביקור בנכס מהסיבה הפשוטה שהמחיר משתנה מעיר לעיר וממבנה למבנה. לכן יש לתאם מול משרדנו ביקור בנכס לאחר מסירת מידות ראשוניות.

משרדנו מכיר היטב את כל התקנות השונות של חוק תכנון ובנייה. ליווינו, ועדיין ממשיכים ללוות, פרויקטים מגוונים ברישוי הבנייה באזורים שונים. נשמח ללוות אתכם בהליך הרישוי ולתת לכם מענה מקצועי ומהיר לצורך הרחבת הדירה והשבחתה. התקשרו עוד היום לקבלת הצעה. אנו מאמינים שלא תוכלו לסרב לה. הייעוץ הטלפוני הראשוני הוא בחינם.

*לעיתים ובחלק מהרשויות ייתכן ויידרש דו"ח תקינות התוספת מפני רעידות אדמה, חתום על ידי המהנדס, כמו כן, בבנייה קלה הדרישה אינה תקפה, צרו מולנו קשר לבירור פרטים נוספים.

"אני נהנה ללכת לעבודה, אמר: האדם מולי, כאשר הבוס שלו מעביד אותו קשה אך כבר מההתחלה מתייחס אליו כמנהל צוות"
לא ידוע