היתר בניה מצומצם לארובה

רישוי עסקים למכבסות

רישוי עסקים עבור מכבסה

הפעלת מכבסה עשויה להיות רווחית אם עושים זאת בחוכמה. השירות מוענק לחתך גדול של האוכלוסייה, בעיקר בעיר תל אביב, החל מסטודנטים המתגוררים הרחק מביתם, המשך בזוגות צעירים בתחילת דרכם, דיירים שביתם צר מלהכיל מכונת כביסה, וכלה באנשים שסדר יומם אינו מפנה להם זמן לעסוק בעצמם במלאכת הכביסה.

רוב המכבסות המוּכּרות לנו בארץ הן מכבסות הפתוחות 24 שעות בשירות עצמי. לרוב בעל העסק אינו נוכח במקום, אלא לצורך תחזוקה שוטפת. הלקוחות הם בדרך כלל צעירים (בעיקר סטודנטים) וכן עובדים במשמרות וצעירים. סוג אחר של מכבסות הוא המכבסות הרגילות המציעות שירות מלא ואף שירותים נוספים, כגון ניקוי יבש, גיהוץ, ניקוי כתמים קשיים וניקוי שטיחים.

עסקי המכבסות טעונים רישוי עסקים


על פי צו רישוי העסקים מספר פריט בצו 6.4 קבוצה 6 מסחר ושונות, טעון רישוי אך עם זאת על פי הרפורמה החדשה ברישוי עסקים ירדו שני גורמי אישור על הפריט הנ"ל, דבר המאפשר תהליך מהיר וקל יותר מאשר בעבר. כלומר, בעבר היה צורך באישור לידיעה ממשרד הבריאות, ממשרד העבודה ומהמשרד להגנת הסביבה, ואילו כיום אין צורך בכך. גורם האישור הוא המשרד להגנת הסביבה בלבד. קיימות מספר תקנות לפריט זה שעל בעל העסק לבצע, ובהן טיפול בזיהום בשל החומר הנפלט ממכונות הניקוי היבש בזמן הפעולה. דרישות הרישוי כוללות מערכת ניקוז, ארובה ומערכת לסילוק חומרים מסוכנים.

אשר על כן, חשוב מאוד להתייעץ עם מומחה, כלומר עם אדריכל רישוי המתמחה בתחום רישוי העסקים לצורך קבלת מידע ראשוני.

כמו כן, מגבלת הפריט חלה על עסק הפועל לכלל הציבור ואינו משרת את הדיירים בבניין בלבד. אם קיים חדר כביסה המשרת את הדיירים במבנה או בקומה – אין צורך להגיש בקשה לרישוי. במקרה כזה המקום פטור מרישיון עסק.

נקודות חשובות שיש לברר טרם החתימה על החוזה


חלק מתהליך הכנת הבקשה לרישיון הוא הגעה לנכס לביצוע מדידות, רישום גבהים, הכרה של סביבת הנכס, והכנת בקשה מסודרת בחמישה עותקים לרשות חתומה על ידי בעל מקצוע שהוסמך לכך.

חשוב לדעת! הניסיון שלנו מלמד כי לרוב המכבסות נדרשת הוצאת היתר בנייה לארובה בנכס. לכן יש לאסוף מידע מוקדם על הנכס ולוודא כי התהליך מאפשר הגשת בקשה להיתר בנייה ברשות המקומית, ושאין התנגדויות של השכנים (דבר העלול להקשות על התהליך). הגשת בקשה להיתר מצומצם היא בעלות נוספת על הבקשה לרישיון עסק ואינה חלק מתהליך הרישוי. לכן חשוב לבקר בנכס, שמא יש בו ארובה המוכנה לשימוש, ולחסוך בהוצאות ביצוע ותכנון.

לצורך פתיחת מכבסה נדרש להוציא רישיון עסק מול הרשות המקומית.

לשם קבלת פרטים נוספים והצעת מחיר לליווי התהליך צרו קשר עם משרדנו: 03-903-3003

נשמח לשמוע מכם

התקשרו אלינו:
03-903-3003

לקבלת הצעת מחיר ולמידע נוסף, השאירו פרטים ונחזור אליכם

נא למלא את כל השדות
הודעתך נשלחה בהצלחה
 
"החיים עוברים ומתקדמים קדימה, התעסקות עם העבר לא תשנה את העתיד"
ז'אן קלוד מקס