רישוי עסק לחניון

רישיון עסק חניון בתשלום

רישוי עסקים לחניון

מגרש או מבנה בנוי המשמש לחניה של כלי רכב לזמן מוגדר הם למעשה חניון. מטרתו העיקרית של החניון היא להפוך את האזור הסמוך אליו לנגיש ולזמין. ואכן, בעולם בכלל ובארץ בפרט אנו רואים חניונים גדולים, תת-קרקעיים ועיליים, הסמוכים למרכזי העסקים הראשיים.

לעיתים קרובות חניונים אלו הם בתשלום, תלוי בימות השבוע ובשעות הפעילות. הדרך הפשוטה ביותר להקמת חניון היא באמצעות השכרת מגרש ריק, סלילתו באספלט, חלוקתו לחניות על פי תקן קיים (לרבות הקצאת חניות לנכים), סימון החניות והקמת שער כניסה ושער יציאה.

עסקי החניות הם עסקים אשר טעונים רישוי כל עוד הם בתשלום ומיועדים לכלל ציבור הנוהגים ברכב. לאחרונה אף נדרש להגיש עבורו (לכל הפחות בעיריית תל אביב) שימוש חורג מהיתר (כל עוד התב"ע מאפשרת זאת), תהליך שבו נדרשת חתימתו של יועץ חיצוני המתמחה בתחום התנועה. בהקשר זה ראוי לציין כי חובה להצטייד בחתימת מהנדס תנועה בלבד.

השימוש בחניונים הוא על פי רוב בתמורה לתשלום לפי תעריף שעתי או יומי, או לחלופין כנגד תשלום מוזל למנוי חודשי או אף שנתי בהתאם לסוג השימוש.

אז אילו חניונים הם טעוני רישוי?


כל חניון הגובה תשלום בעד השימוש הזמני בחנייה, אף אם הוא ממוקם על מגרש בשטח פתוח, ובין שהוא חניון בתשלום או חניון מקורה בשטח של יותר מ-500 מ"ר, בין אם זה למרכז מסחרי אשר אינו טעון רישוי (חניון תת קרקעי טעון רישוי) – למאמר בנושא ההבדל בין מרכז מסחרי לקניון, גם חניון בתשלום בקניון טעון רישוי, חניון במבנה ספציפי של כמה קומות, אם הוא גובה תשלום בכניסה – גם הוא טעון רישוי.

לסיכום, חניונים במבני מגורים אינם טעוני רישוי, כי מדובר על חניות פרטיות, אך כל חניון אחר אשר גובה תשלום עבור השימוש בחניות – דרוש לו רישיון עסק.

תכנון החניונים מתבצע על ידי יועצי תנועה. בחניונים תת-קרקעיים נדרשות תחזוקה של מפריד שומן והקפדה על תעלות ניקוז בין המפלסים, על מנת שהשטיפה של הרצפות או של המשטח – המזוהמים משמן ומגריז – לא תזהם את מקורות המים.

משרד "קלוד אדריכלים" – מומחים ברישוי עסקים


משרדנו מומחה בתחום הרישוי. אנו מלווים חברות גדולות במשק, מעניק חוות דעות עבור נכסים ומאפשרים ללקוחותינו את השקט הנפשי והמקצועי בטיפול בתיק. במסגרת השירות שאנו מעניקים ללקוחותינו נמנה גם שירות צמוד להליך של שימוש חורג עבור חניון, כולל שליחת בקשה למערכת רישוי זמין דרך האינטרנט.

הליך הרישוי לחניונים לפי פריט רישוי 8.6 ז' ו-8.6 ב' – כל החניונים אשר בתשלום.

נשמח לשמוע מכם

התקשרו אלינו:
03-903-3003

לקבלת הצעת מחיר ולמידע נוסף, השאירו פרטים ונחזור אליכם

נא למלא את כל השדות
הודעתך נשלחה בהצלחה
 
"כאשר פלוני מגיע לעיר במטרה לפתוח עסק הוא בודק מה לא פתחו ואז פותח עסק, כאשר יהודי מגיע הוא בודק מה עובד הכי טוב ומשכפל!"
כדאי לצחוק