רישוי עסק לתמרוקים

רישיון עסק לאחסון תמרוקים

רישיון עסק לאחסון תמרוקים

נבין תחילה מהי ההגדרה הבסיסית למושג תמרוקים. תמרוק בהגדרה הוא כל מוצר המשמש או המיועד לצורך טיפול, ייפוי, ניקוי, צביעה, שינוי או שיפור של עור הפנים, עור הגוף, השיער, חלל הפה, הציפורניים או השיניים, לרבות מוצרים כיוצא באלה.

שמפו, מרכך וכן קרמים (הן לשיער והן לגוף) מוצרי איפור, מוצרי פארם וכיוצא באלה – כל אלה חייבים על פי החוק ברישיון עסק. הרישיון מיועד לשיווק ולאחסון תמרוקים, ומשמש בין השאר גם לשחרור סחורה מהמכס לצורך יבוא.

על פי חוק רישוי עסקים, רק מחסנים ששטחם מעל 50 מ"ר הם טעוני רישוי עסק בצו 6.1, אך הדבר אינו תקף לנושא התמרוקים. אחסון תמרוקים דורש רישוי עסק שונה – 1.2 ב' כהגדרתם על פי חוק הרוקחות. נוסף על כך, על פי תקנות "נוהל אחסון תמרוקים", בין שאר הדרישות יש דרישה של שטח מינימלי של 15 מ"ר. על החדר (או המחסן) המשמש לאחסון תמרוקים להיות סגור ואטום.

משרד הבריאות שם דגש על טיפול בתמרוקים ואחסונם בשל הקִרבה הגדולה של המוצרים ושימושם על גוף האדם. המטרה היא כמובן למנוע תופעות לוואי למיניהן וכן נזקי גוף חמורים, לעיתים בלתי הפיכים בגוף. אשר על כן עומד משרד הבריאות על המשמר, ודואג לכך שלא ייכנסו לארץ מוצרים ללא אישור ופיקוח רפואי, העלולים לגרום נזקי גוף, מפריחות ועד כוויות עור קשות.

אז מה נדרש ממני כדי לקבל רישיון עסק?


יש להגיש לרשות המקומית בקשה לרישוי עסקים כשהיא מסודרת וחתומה. על הבקשה לכלול את תוכנית העסק, כשמפורט בה היטב היכן ממוקם המחסן, מהן דרכי הגישה אליו ומהם פתרונות האוורור. על פי התקנות, למחסן תמרוקים נדרשת טמפרטורה מבוקרת שאינה עולה על 30 מעלות, כפוף לדרישות היצרן (יש מוצרים הדורשים טמפרטורה של מתחת ל-24 מעלות). את התהליך יש לעשות מול אדריכל רישוי המכיר היטב את התקנות, כדי לקבל אישור מקדמי ממחלקת הרוקחות במשרד הבריאות.

הבקשה תוגש בחמישה עותקים ותהיה חתומה על ידי מגיש הבקשה (חייב להיות רשום בפנקס). לעיתים נדרש להגיש עם התוכנית פרשה סביבתית, הכוללת את רשימת המוצרים המאוחסנים במחסן המיועד לכך.

מה באשר לשירותים? במידה וקיימים שירותים בשטח העסק. נידרש לתכנן מבואה עם דלת נוספת, עם כיור וסבון לחיטוי ולשטיפת ידיים.

עוד דרישות שמיועדות לתנאי אחסון לתמרוקים: מדפים מחומר שאינו סופג לחות (לא עץ) ובגובה שמאפשר את ניקוי הרצפה וניקוז הנוזלים. יש להקצות שטח להחזרת מוצרים פגומים בשטח המחסן. על המוצרים להיות ארוזים מראש. לא ניתן יהיה לארוז בשטח המחסן אלא עם רישיון נפרד, הדורש שטח גדול יותר.

בטרם תשכרו נכס המיועד לאחסון תמרוקים, התקשרו אלינו ונעניק לכם ייעוץ ראשוני טלפוני חינם. הדבר יאפשר לכם קבלת החלטות שקולות לפני החתימה על ההסכם מול בעל הנכס. לא כל נכס מתאים לאחסון.

משרדנו ממליץ לגשת לתהליך עם הניסיון שלנו. משרד קלוד אדריכלים מלווה בהצלחה מאות עסקים מרחבי הארץ בתהליכי הרישוי, ומעניק לבעלי העסק שקט נפשי ויתרון משמעותי על פני המתחרים, בהקפדה היתרה שלנו אל מול גורמי האישור.

נשמח לשמוע מכם

התקשרו אלינו:
03-903-3003

לקבלת הצעת מחיר ולמידע נוסף, השאירו פרטים ונחזור אליכם

נא למלא את כל השדות
הודעתך נשלחה בהצלחה
 
"בית אינו מכוער או יפה. הוא פונקציונאלי. בית הוא תהליך ביולוגי ולא אסתטי"
האנס מאייר