שינוי דיירים - דירה מקבלן

רכשתם דירה מקבלן? בשעה טובה ומוצלחת

לרוב תקבלו דירה ששטחה נע בין 70 מ"ר ל-160 מ"ר, בדרך כלל בעלת תכנון סטנדרטי מינוס וחלוקה שנקבעה מראש לכל הבניין. מרבית האנשים אכן מסתפקים בכך, אך על פי מידע וסקר בשוק הנדל"ן, 45% מהזוגות הצעירים והפנסיונרים אינם מסתפקים בסטנדרט. לכן, לאחר שהם רוכשים דירה מקבלן הם מבצעים שינויים בהתאם לצרכיהם: שינוי מספר החדרים, הרחבת חלל המגורים, שינוי נקודות החשמל והתאורה, הרחבת יחידת ההורים, שדרוג אלמנטים סניטריים (כיורים, אסלות, ברזים, אמבטיות), שדרוג הריצוף, הוספת מזגן והנמכת תקרות בהתאם.

איזה שינויים עושים בדירות קבלן?


באופן כללי ניתן לבצע כל שינוי, מלבד הזזת עמודים, הזזת קירות ממ"ד וכל סוג של פגיעה בחזית הבניין. השינויים המתבקשים על ידכם מתבצעים על גבי התכניות, כך שעוד טרם אכלוס הדירה יבצעו זאת עבורכם. חשוב להתייעץ עם מעצב מהתחום לצורך קבלת חוות דעת נוספת בנוגע לתכנון הקיים. לעתים התכנון הקיים לוקה בחסר, ועל ידי כמה שינויים קלים ניתן לעשות נפלאות בדירה. השינויים כמובן משתקפים בעלויות שקבע היזם או הקבלן, והמחירון לשינויים מופיע טרם החתימה על ההסכם. לכן, כאן המקום לציין שלפני החתימה על החוזה לרכישת הדירה החדשה מהקבלן כלי המיקוח נמצא בידיכם. מומלץ לבדוק את עלויות הבנייה עבור שבירת קירות, שינוי מיקום נקודות חשמל, נקודה נוספת, התקנת כיור, ברז, אמבטיה וכולי. ישנם קבלנים המבקשים עלות גבוה מהממוצע, ולכן משרדנו ממליץ לכל רוכש להשוות את העלויות ל"מחירון דקל" עדכני. בהקשר זה, טרם החתימה תמיד ניתן לדרוש תוספת נקודות חשמל או מים למרפסת ללא עלות מצד הקונה.

שינויים ועלויות בדירת קבלן


כפי שנאמר בתחילת המאמר, ניתן לבצע שינויים ואף מומלץ לעשות זאת. הדרך הנכונה ביותר היא לשכור מעצב לפי שעת עבודה לקבלת ייעוץ ראשוני עבור הדירה "על הנייר". זהו המקצוע שלנו. האמירה "לתת לבעל מקצוע לעשות את העבודה שלו", נכונה גם במקרה הזה. הביאו בחשבון מראש כי לכל שינוי בדירה תהיה תוספת עלות כלשהי. על פי רוב תהיה העלות נמוכה לאין ערוך טרם תחילת בניית הקומה מאשר לאחר בנייתה.

שלב העלויות רלוונטי מאוד עבורכם מאחר שמרגע חתימתכם על חוזה הקנייה המחירים עולים ומשחקים לרעתכם. לדוגמה, זוג שרכש דירה ולא ערך בדיקות טרם החתימה נאלץ לשלם סכום גבוה מהמקובל על הריסת קירות. הקבלן טען כי "הרווח שלו מהפרויקט הוא מהשינויים שהדיירים רוצים לעשות". בחוזה שנחתם מול היזם אף זכה הקבלן לבלעדיות על הפרויקט, כך שעד טופס 4 אף אדם אחר מלבד הקבלן הרשום לא יכול להיכנס לשטח הפרויקט.

רוצים לחסוך את כאב הראש והטרחה? פנו אלינו עוד בשלב ההתייעצות ותוכלו לחסוך כסף רב בהוצאות עתידיות. אנו נתכנן את בית חלומותיכם ובמידת הצורך אף ניצור הדמיה של ביתכם החדש כך שתוכלו לקבל מבט נוסף על העתיד לבוא.

נשמח לשמוע מכם

התקשרו אלינו:
03-903-3003

לקבלת הצעת מחיר ולמידע נוסף, השאירו פרטים ונחזור אליכם

נא למלא את כל השדות
הודעתך נשלחה בהצלחה