רישוי עסקים שירותי הכבאות

כל עסק הטעון רישוי אשר מופיע בצו רישוי עסקים מחויב באישור שירותי הכבאות. לאחרונה יצא תיקון 31 לחוק המאפשר לעסקים אשר אינם מהווים סיכון, להתחייב על ידי תצהיר כי הם יישמו את הדרישות הנחשבות "פשוטות" לכאורה ולקבל אישור בו ברגע. אך אליה וקוץ בה. חשוב להבהיר כי לצדו של תהליך מזורז זה יש גם חסרון משמעותי, שכן בעת חתימת בעל העסק על תצהיר כבאות, הוא בעצם נושא על כתפיו את מלוא כובד האחריות במקרה של שריפה חס וחלילה.

דרישות הכבאות בעזרת המפרט האחיד (יחסית) הן שקופות לבעלי העסקים. יזם המעוניין לפתוח עסק בתחום הדורש רישוי, יכול פשוט לגלוש  לאתר .gov102 לבדוק מהן הדרישות, להיערך מראש מבחינת התקציב ולהבין מהו היקף העבודה הנדרש בעסק.

עד שנת 2017 היו דרישות הכבאות עקב אכילס להרבה מאוד בעלי עסקים. כיום התמונה שונה לגמרי. בעזרת של תיקון 31 לחוק ותצהיר כבאות, וכן הודות להתייעלותם של שירותי הכבאות, ניתן לומר שפני הדברים השתנו, ובעלי עסקים טעוני רישוי עסק במסלול תצהיר פשוט מגישים מסמך חתום לשירותי הכבאות. כיום הדרישות לעסק החדש הן ברורות מאוד!

מה קורה באשר לעסקים שאינם במסלול תצהיר?


עם העסקים שאינם במסלול תצהיר לא השתנה הרבה, והתהליך הנוגע להם לא השתנה. אך כיוון שלמפקחים כיום יש יותר זמן להתעמק ולעסוק בעסקים בעלי "סיכון גבוה", תדירות הביקורות אמורה להיות גבוהה באופן משמעותי, כלומר תכופה יותר מבעבר.

חשוב להבהיר כי אף שמדובר במגמה כללית, הרי שבכל זאת יש דיפרנציאציה בין המחוזות, בין הערים ובין התחנות. אמנם ייתכן שבכמה וכמה נושאים תהיינה הדרישות אחידות (אם כי לא תמיד, והניסיון מלמד כי גם כאן יש הפתעות), אך עם זאת מומלץ להיעזר ביועץ מומחה מתחום בטיחות האש.

זה אולי המקום לציין במאמר מוסגר כי משרדנו צבר הן את הידע והן את הניסיון בנושא שירותי הכבאות, וכי הוא מעניק לבעלי העסקים שירותי ייעוץ מקצועיים ואמינים גם בתחום זה.

קיבלתם דרישות כבאות מוגזמות?


לא אחת קורה שבעלי עסקים חשים – לעתים בצדק – כי הם קופחו ונפלו קורבן לדרישות מוגזמות או בלתי סבירות מצד שירותי הכבאות. פנו אלינו, ואנו מתחייבים לנסות ולעזור בצמצום הדרישות על פי המוגדר בחוק.

חשוב לתת את הדעת על כך שמדובר באדם (מפקח מתאם שירותי הכבאות) הפועל באופן שלדעתו נכון לאותו עסק ספציפי בנקודת הזמן שבה הוא ביקר, ולעתים עלולה לצוץ דרישה חסרת תקדים שעלותה גבוהה ובגינה אף נסגרים עסקים. ייעוץ מול מומחה בתחום הכבאות יעניק למקרים אלו טיפול נקודתי ויאפשר המשך טיפול בעסק.

הידע והניסיון שצברנו בשיח ובהתמודדות מול שירותי הכבאות מעניקים לנו יתרון משמעותי בתחום. ההתמודדות מול שירותי הכבאות מתבצעת במקביל לבדיקתו של יועץ בטיחות מוסמך אש, אשר מציג פסיקות ונעזר בחוקים במטרה לצמצם ככל הניתן את הדרישות שאינן רלוונטיות למקרה המדובר.

נשמח לשמוע מכם

התקשרו אלינו:
03-903-3003

לקבלת הצעת מחיר ולמידע נוסף, השאירו פרטים ונחזור אליכם

נא למלא את כל השדות
הודעתך נשלחה בהצלחה