רישיון עסק בלוד

פותח עסק בלוד? תזדקק לרישוי עסקים

רישיון עסק בעיר לוד

העיר לוד נמצאת במחוז המרכז. היא סמוכה לעיר רמלה, ולא בכדי יש המכנים אותן בכפיפה אחת "רמלוד". ואכן, בין שתי הערים אין הפרדה של ממש, פרט לכביש החוצה אותן. לוד היא אחת הערים העתיקות בארץ ובעולם, וגילה נאמד ב-8,000 שנה.

בלוד המודרנית מתגוררים יותר מ-70 אלף נפש, וסמיכותה לנמל התעופה בן גוריון אפשרה לה לפתח בצפונה אזור תעשייה המשתרע על שטח של כ-500 דונם. אזור תעשייה זה נחשב אחד מאזורי התעשייה החשובים באזור המרכז בזכות קרבתו לנמל התעופה. רבים מהמפעלים באזור התעשייה הם מתחום הלוגיסטיקה. אזור התעשייה נהנה מקרבה לצירי תחבורה מרכזיים, סמוך לתוואי כביש 6 (חוצה ישראל) ובצומת הרכבות המרכזי של המדינה. עסקים ויזמים צעירים זיהו פוטנציאל עסקי בעיר בזכות הקרבה לשדה התעופה. העיר ידועה בשוק הגדול בימי רביעי המתקיים סמוך לשוק ברמלה, ובשמו המוכר "שוק רמלה-לוד".

לוד נחשבת לעיר מעורבת. אחוז הערבים בה עומד על כ-22 אחוזים. לעומת זאת, מקרב האוכלוסייה הצעירה (עד גיל 15) עומד אחוז הערבים על קרוב ל-50 אחוזים (נכון לשנת 2016). ההפרדה האתנית הטבעית האופיינית לערים מעורבות אינה כה חזקה בלוד, וקו התפר בין השכונות הערביות ליהודיות כולל אזורים מעורבים רבים. עזיבת תושבים יהודים יצרה היצע נרחב של דירות בשכונות היהודיות הוותיקות. מצוקת הדיור בשכונות הערביות יצרה ביקוש רב לדירות אלה, והכלכלה ניצחה את הסגרגציה.

עיריית לוד – מחלקת רישוי עסקים


כתובת:כיכר קומנדו 1, לוד.

קבלת קהל: בימים א'–ה' בין השעות 7:30–15:30.

עסק הזקוק לרישיון עסק הוא עסק המופיע ב"צו לרישוי עסקים". צו זה כולל מגוון קטגוריות – הן מתחום המסחר והן מתחום התעשייה. כל פריט רישוי מטופל על ידי גורמי רישוי שונים, המעבירים את הדרישות לבעל העסק.

הטיפול ברישוי העסק מתחיל בשיחת טלפון למשרדנו. בעל העסק, או מי מטעמו, מגדיר בעצם את מהות העסק שלו, ואנו עוזרים לו להבין אם העסק אכן טעון רישוי. והיה והעסק אכן טעון רישוי, הליך הרישוי מתחיל במדידות שלנו (או של מודד חיצוני, תלוי בגודל הנכס ובצורתו), ונמשך בהכנת בקשה לרישיון עסק בצירוף תרשימי מגרש וסביבה בקנה המידה הנדרש בחוק. הכנת הבקשה עד ההגשה אורכת  כשבועיים. הדבר תלוי בעיקר בגודלו של העסק ובמורכבותו. הבקשה המוגשת משקפת את אופי הנכס, את מהותו ואת מידותיו.

הטיפול בתיק נחלק לשני מסלולים אפשריים: (1) הכנת בקשה בלבד; (2) ליווי מלא (כולל הכנת בקשה, ליווי וטיפול בתיק).

מניסיוננו, מומלץ לכל עסק שמשרדנו יטפל בכל הליך הרישוי בתיק. ניסיון זה מאפשר לנו לעשות זאת במקצועיות ובזריזות שאין דומה לה.

האם כל עסק הטעון רישוי מחויב בהגשת בקשה?


כל עסק המופיע בצו נדרש להגיש בקשה לרישוי. הדבר ייעשה אך רק על ידי בעל מקצוע הרשום בחוק. בעל עסק ללא תואר רלוונטי וידע מוקדם בנושא אינו רשאי להכין תכניות עבור העירייה לשם פתיחת ההליך לקבלת הרישיון.

משרד קלוד אדריכלות ועיצוב פנים מעניק ללקוחותיו את הביטחון הנדרש לבעל העסק, את השקט הנפשי ואת החיסכון בזמן בכל נושא. התקשרו אלינו לקבלת הצעת מחיר מפורטת.

נשמח לשמוע מכם

התקשרו אלינו:
03-903-3003

לקבלת הצעת מחיר ולמידע נוסף, השאירו פרטים ונחזור אליכם

נא למלא את כל השדות
הודעתך נשלחה בהצלחה