בקשות לפרגולה ומרקיזה

היתר מצומצם לתריס גלילה

בקשה להיתר בניה "מצומצם"

עסקים רבים משתמשים כיום בתריסי הגלילה בחזיתות העסק. תריסים אלו ידועים כשימושיים להגנה ולשמירה על המקום. היקף החומרים והסוגים בתחום זה הוא רחב, לאחרונה נערכו לא מעט דיונים בנוגע לחובת היתר למי שמתקין תריס גלילה בחזית העסק. הנושא עולה חדשות לבקרים בפרוטוקולים ולאחרונה אף צצו תקדימים בנושא.

דוגמה: בעיריית כפר סבא התקבלה החלטה שבמתן אישור לעסקים כגון פיצוצייה, בתי מאפה ושווארמה – ההיתר להצבת תריס בחזית העסק יינתן בתנאי שצבעו לבן.

לעומת זאת, עיריות כמו תל אביב, ראשון לציון, נס ציונה, בת ים ואחרות הציבו תקנות אחרות.

על פי חוק תכנון ובנייה, פרק י', העובר על החוק עלול להיענש ואף לבוא בפני היועץ המשפטי של הרשות ולהיקנס, כולל קבלת כתבי אישום מהרשות המקומית וביטול רישיון עסק לעסקים טעוני רישוי.

מהו התהליך של היתר "מצומצם"?


בבקשה להיתר מצומצם התהליך מהיר וסכמתי יותר – פחות דגש על הסביבה, אין צורך בהסכמת שכנים, ובדרך כלל אין צורך במודד או במהנדס. בתהליך הכנת הבקשה (על פי רוב תוספת על היתר חתום קיים) – מראים את התוספת המבוקשת וחתך מקומי המראה את הדברים כפי שהם, בקנה מידה 1:10 או פרט מקומי בקנה מידה אחר.

הערה: לאחרונה יש רשויות הדורשות כי תריס הגלילה ישמש מעין רשת פלדה ולא פלדה חסומה בשל הפגיעה בחזית העסק, וכן שהמערכת תותקן בתוך תחום העסק.

משרדנו מטפל בקבלת היתרים אלו ומגיש בקשות עבור עסקים וסוחרים הנדרשים להגיש היתר מצומצם או "היתר מזורז". מניסיון העבר, לרוב העסקים המגישים בקשה היא מאושרת. תנאי מקדים במקרים כאלו הוא הסכמת ועד הבית של הרכוש או של הבית המשותף.

צרו אתנו קשר לצורך שיוך התיק למשרדנו וטיפול מהיר ומקצועי מול הוועדה המקומית לתכנון וּבנייה. התקשרו 03-903-3003 – קלוד אדריכלות ועיצוב פנים.

נשמח לשמוע מכם

התקשרו אלינו:
03-903-3003

לקבלת הצעת מחיר ולמידע נוסף, השאירו פרטים ונחזור אליכם

נא למלא את כל השדות
הודעתך נשלחה בהצלחה