היתר שימוש חורג לגן ילדים

תהליך הרישוי לגן ילדים

גן הילדים היה מאז ומתמיד חלק משמעותי בחייו של האדם, קטין או מתבגר. ישנם סוגים רבים וטובים של גני ילדים, החל מגנים רגילים וכלה בגנים דמוקרטיים או אנתרופוסופיים. המשותף לכולם הוא הצורך במקום שבו ניתן להכיל את הילדים תחת הכותרת של שלושת הבי"תים – ביטחון, בטיחות, בריאות – וכמובן הרצון לספק מענה לצרכיהם החינוכיים. בחירת מבנה הולם תאפשר זאת.

למן קבלת ההחלטה על פתיחת גן מתחיל שלב החיפושים אחר נכס ראוי. זהו הזמן הנכון לערב בעל מקצוע, כלומר אדריכל המתמחה בשימוש חורג לגני ילדים והמסוגל לספק מידע שיסייע בהמשך התהליך.

היתר לשימוש חורג לגני ילדים


אחד הנושאים החשובים שיש להביא בחשבון הוא קבלת היתר לשימוש חורג. הכוונה היא לשימוש במבנה לצורך שונה מהגדרתו. בדרך כלל הייעוד הקיים בגנים הוא למגורים והייעוד המוצע הוא למסחר.

היתר זה מחולק לשני שלבים:

שלב א' – אישורים והכנת בקשה לשימוש חורג

אישור הגשת הבקשה לשימוש חורג תוך כדי התייחסות לדרישות מקצועיות המחייבות בדיקה מדוקדקת של הרשות המקומית, המוודאת כי מתקיימים כל התנאים הראשוניים לשמירת בטיחותם ושלומם של הילדים. לכל רשות בקשות שונות, תולדה של היעדר מפרט אחיד של הרשויות.

תהליך הגשת הבקשה כולל בתוכו מספר מרכיבים שיש להביא בחשבון טרם סגירת החוזה:

התנגדויות – לא כל אזרח מעוניין שבטווח עיניו ואוזניו יופעל גן ילדים, העלול לשמש מוקד לרעש, לתנועת כלי רכב וכולי. לכן יש לבצע בדיקה מקיפה באזור הנכס ובירורים אישיים מול השכנים.

*כמה וכמה גני ילדים פרטיים שנפתחו לאחר שיפוץ ארוך נסגרו כעבור מספר חודשי פעילות בעקבות תביעה משפטית של דיירים בקרבת מקום. לכן מומלץ מראש לקבל את הסכמת השכנים.
**גני ילדים למכירה -
כאשר אתם מעוניינים לקנות גן ילדים יש לברר את המצב התכנוני וההנדסי שלו - פנו אלינו לצורך בדיקת נכסים.

חריגות בנייה – חשוב לבדוק את הנכס היטב טרם סגירת החוזה, כיוון שאם קיימות חריגות בנייה ללא היתר יתארך התהליך ותידרש הגשת בקשה להיתר בנייה בנפרד או עם הבקשה לשימוש חורג בתוספת תשלום למתכנן.

בית משותף – אם לדירה שלגביה מבקשים היתר לשימוש חורג יש כניסה נפרדת וצמודה לה גינה, תידרש הסכמת 100% השכנים לצורך מתן היתר לשימוש חורג (לגן חובה דרושה גינה צמודה).

מספר הילדים – מספר הילדים המרבי שמתיר החוק בגן הוא 25.

**נוסף על כך חובה להקצות לכל הפחות שתי חניות בקרבת הגן וכן מרחב מוגן גדול ככל שיהיה (במקרים חריגים ניתן לקבל פטור).

שלב ב' – היטל השבחה

לאחר אישור הבקשה מתמחרת הרשות המקומית את גובה ההיטל שיש לשלם. חישוב גובה ההיטל נעשה על פי תחשיב שווי הנכס כמבנה מסחר ומתבצע על ידי שמאי של העירייה. שימו לב כי התשלום עבור התכניות להגשת ההיתר ממשרדנו מאפשר לעתים קרובות קיזוז כהוצאה מוכרת לשמאי העירייה.

נשמח לשמוע מכם

התקשרו אלינו:
03-903-3003

לקבלת הצעת מחיר ולמידע נוסף, השאירו פרטים ונחזור אליכם

נא למלא את כל השדות
הודעתך נשלחה בהצלחה
 
"כאשר פלוני מגיע לעיר במטרה לפתוח עסק הוא בודק מה לא פתחו ואז פותח עסק, כאשר יהודי מגיע הוא בודק מה עובד הכי טוב ומשכפל!"
כדאי לצחוק