ביטול שימוש חורג לגן ילדים

ביטול שימוש חורג לגן ילדים

ביטול שימוש חורג לגן ילדים

חוק חדש נולד - 20/10/2021 וועדת החינוך אישרה במסגרת חוק ההסדרים שבמסגרת חוק התקציב, ביטול שימוש חורג לגן ילדים עד 36 ילדים, החוק החדש מעניק פטור מקבלת היתר לשימוש חורג למעונות יום. מהיום, ייתכן מאוד שדיירים רבים יגלו גן ילדים חדש שנפתח "מתחת לבית" בקלות.

מהו היתר להפעלת מעון? ומי יוכל לפתוח גן ילדים?

כל אדם שמעוניין להקים גן ילדים, יוכל לעשות זאת בתנאים שפורסמו בחוק, מעון יום ששוהים בו בין  7 ועד 36 פעוטות השוכן במבנה מגורים, יהיה רשאי לפעול גם בתוך מבנה מגורים גן ילדים, בהתקיים כל אלה:

  1. היתר להפעלת מעון - הגשת בקשה להיתר עבור הפעלת מעון / גן ילדים לועדה המקומית ברשות המונצייפאלית הבקשה תוגש 60 יום לפחות לפני הפתיחה.
  2. פרסום / הקלה - חובה ליידע את השכנים באמצעות שילוט + הודעה מקוונת שעל הרשות לבצע בעלות שלא תעלה על 500 ש"ח.
  3. התנגדויות - על השכנים אפשרות להגיש התנגדות בתוך 15 יום ממועד הפרסום.
  4. רשות מקומית הוועדה המקומית תהיה רשאית להתנגד להיתר שימוש, אם התקבלה התנגדות מהשכנים כמובן על השכנים לשכנע כי קיימת פגיעה מרחבית משמעותית ושאינה ניתנת לתיקון. 

    *במקרים של התנגדות תודיע הועדה לבעל הגן בכתב על הפגיעה המרחבית הפוטנציאלית על מנת שיוכל לתת התייחסות בתוך 30 ימים ממועד ההודעה, לאחר מכאן הוועדה המקומית תיתן את החלטתה בתוך 30 ימים ממועד קבלת ההתייחסות של בעל הגן. ככל ולא ניתנה התייחסות של 45 יום ממועד הגשת הבקשה להיתר - בעל הגן יראה בזה כאישור להפעלת הגן.

כמובן שאישור היתר לשינוי שימוש - היתר להפעל גן ילדים לא ייחושב היטל השבחה.

משרדנו ליווה במשך שנים רבות גני ילדים רבים בהליך השימוש החורג, כיום אנו מעניקים מניסיוננו ומסייעים לבעל הגן להגיש את הבקשה להיתר להפעלת מעון, אתם יותר ממוזמנים להשאיר את פרטיכם או ליצור מולנו קשר טלפוני ונשמח לסייע בייעוץ ראשוני טלפוני ללא עלות ומשם נתקדם לטיפול ביתר.

 

נשמח לשמוע מכם

התקשרו אלינו:
03-903-3003

לקבלת הצעת מחיר ולמידע נוסף, השאירו פרטים ונחזור אליכם

נא למלא את כל השדות
הודעתך נשלחה בהצלחה
 
"כאשר פלוני מגיע לעיר במטרה לפתוח עסק הוא בודק מה לא פתחו ואז פותח עסק, כאשר יהודי מגיע הוא בודק מה עובד הכי טוב ומשכפל!"
כדאי לצחוק