תנאים בקבלת רישיון עסק

תנאים לקבלת רישיון עסק

מה נדרש לעשות על מנת לקבל רישיון עסק

כאשר העסק שלך נמצא ברשימת העסקים הטעוני רישוי, אתה נכנס לתהליך בירוקרטי אשר לעיתים יכול להיות מסובך ולעיתים פשוט, הכול תלוי בבדיקה מקדימה שבוצעה לעסק או לנכס טרם פתיחתו. את הבדיקה מבצע אדריכל רישוי אשר מכיר היטב את חוק רישוי העסקים. במסגרת הבדיקה מבצע האדריכל בדיקה של המצב התכנוני והאדריכלי של הנכס – ההיתכנות של העסק באשר לקבלת רישיון עסק, וכן איתור חריגות בנייה אשר יכולות להוות בעיה בתנאים לקבלת רישיון עסק. לאחר סיום הבדיקה, על המתכנן להעביר למזמין חוות דעת ובה מפורטת היטב ההיתכנות לקבלת רישיון עסק.

התנאים לקבלת רישיון עסק


ובכן, מובן שהדברים משתנים ממקרה למקרה, ובכל פריט רישוי בצו רישוי עסקים יש הדרישות שלו וגורמי האישור הדורשים תכנון לפי התקנות שהוא קובע מראש. לעיתים יש דרישות בסיס שנדרש מכל עסק לעמוד בהן על מנת לקבל את הרישיון לעסק, והן מובאות להלן:

  • שירותי הכבאות
  • הנדסה
  • מחלקת רישוי עסקים ברשות שבה נמצא העסק

לעסקים "מורכבים" יותר יש צורך באישורים של משרד הבריאות, משרד הכלכלה, משרד החקלאות, המשרד להגנת הסביבה והמשטרה. לכל פריט רישוי הרובריקה שלו בצו, שם מצוין בדיוק מאיזה מהגורמים נדרש אישור. לחלקם הדבר נשלח לאישור, אבל "לידיעה". המשמעות היא שעל פי חוק על הרשות המקומית לדווח לגורם המאשר על אודות העסק הנ"ל, אך אין הדבר מחייב את הגורם לאשר או לא לאשר.

מה נדרש לעשות על מנת לקבל רישיון עסק


כחלק מהחובה של בעל העסק נדרש להגיש בקשה (גרמושקה), הכוללת את פרטי בעל העסק, תוכנית של העסק בקנה מידה של 1:100, חתכים, חזיתות, תרשימים והחשוב מכול – כל הבקשה תתבסס על תקנות רשות הרישוי. לכל רשות ולכל עסק הדרישות שלהם להגשת הבקשה לרישיון עסק. לחלקם יידרש לצרף טופס פרשה טכנית, ולחלקם יידרש לצרף נספח סניטרי, הכול בהתאם לאופי העסק, מקומו הגאוגרפי וההיתכנות שלו לקבלת רישיון עסק. האם למשל העסק עתיר סיכון, או שלא נשקפת כל סכנה? בהתאם לתשובות לשאלות, כך הדרישות של רישוי עסקים ברשות המקומית.

הידעתם! קיים כרגע פיילוט להתאים את התהליך של רישוי עסקים מקוון בעיריית תל אביב

ליווי מקצועי יכול לחסוך כסף רב


לא פעם אנו נחשפים למקרים חוזרים ונשנים של בעלי עסקים שהשקיעו את מיטב כספם אך ללא הועיל. המשמעות היא שהם פעלו ללא בדיקה מקדימה של ההיתכנות לקבלת רישיון עסק במקום הנוכחי. עובדה זו הביאה למכירת העסק, דבר שהתגלגל והתגלגל עד אשר הוא נסגר בסופו של עניין.

משרדנו מלווה את בעלי העסקים עוד בשלב איתור הנכס על מנת למנוע מקרים מסוג זה, וכן לאפשר לבעל העסק להשקיע את כספו בבטחה, להיכנס להליך רישוי, ובסופו של דבר לקבל את רשיון העסק.

אז איך אנו עושים זאת? צרו מולנו קשר ונשמח להעניק לכם ייעוץ טלפוני ראשוני ללא כל עלות.

נשמח לשמוע מכם

התקשרו אלינו:
03-903-3003

לקבלת הצעת מחיר ולמידע נוסף, השאירו פרטים ונחזור אליכם

נא למלא את כל השדות
הודעתך נשלחה בהצלחה