תכנון מטבח ביתי

תכנון ועיצוב מטבח ביתי

ליווי בתכנון מטבח ובתהליך בחירת חומרים

הלב הפועם של הבית הוא המטבח. בעבר היה נהוג להפריד את חלל המטבח מחלל המגורים. לא עוד. למטבח המודרני תפקיד מרכזי בחלל הבית מבלי לפגוע ביכולותיו הפונקציונליות. מיקומו בתוך חדר המגורים הוא מעין פסל אמנותי.

ליווי הפרויקט מתחיל בבדיקה מעמיקה של תכניות המטבח, ובמידת הצורך – בעריכת שינויים כדי להתאימו לצרכי הלקוח. נוסף על כך, מטבח צריך להיות פרקטי, מעוצב בטוב טעם ובעל תכנון נכון שיקל על פעולותינו הבסיסיות בו. על פי סקרים שנעשו באירופה התברר שכל אחד מבני המשפחה מבלה כשעה ביום במטבח. זהו נתון חשוב המלמד אותנו שהמטבח הוא חלק בלתי נפרד מחיינו ועל כן חשוב להשקיע מאמצים בתכנון המטבח ובעיצובו.

נדגיש שמטבח מושלם הוא כיום מטבח העונה על הדרישות המאפשרות לנו לפעול בקלות וביעילות. הדרישות הן: משטח עבודה רחב להכנות, אזור לניקיון, אזור "חם" לבישול ולאפייה ואזור אחסון (מזווה). מטבח העונה על כל הדרישות האלה ניתן לתכנן ולעצב ככל העולה על רוחכם.                   

דוגמה טובה ניתן לראות בתכנון מטבחי מסעדות. כמובן שבמטבח הביתי קנה המידה קטן יותר, אך הרעיון זהה לחלוטין – ישנה חלוקה למדור העבודה, למדור שטיפת הכלים, לאזור ההגשה ולאזור הבישול.

לתכנון המטבח בעסקים משמעות רבה, ותכנון לקוי עלול ליצור בעיות מיותרות. מכאן שבמסעדות המובילות שמים דגש על תכנון מקצועי של המטבח, וכיום יש חברות ומשרדים המתמחים בתכנון מטבחים מוסדיים מול משרד הבריאות.

המטבח הביתי


המטבח הביתי אמור לשמש "מוקד עלייה". אנו מוצאים את עצמנו במטבח זמן רב לאורך היממה, ולכן חשיבותו היא רבה. כמובן שהשוני והמקוריות הם שני דברים העולים על הדעת בעיצוב המטבח. רק לאחר שהחלטתם שמבחינת התכנון והתפעול המטבח עובד – הגיע הזמן לבחור את החומרים (פורמייקה או פורניר?) ואת הגוונים (כהה או בהיר?) לארוניות בהתאם למסגרת התקציב. לאחר שנשקול יחדיו את היתרונות והחסרונות של כל חומר וחומר, נגבש החלטה על בחירת הידיות (או ללא ידיות, כלומר אינטגרלי) כחלק מהעיצוב הכולל של ארונות המטבח.

התהליך נמשך, וּמתוך ניסיון העבר והעבודה מול לקוחותינו הרבים חשוב לנו לקחת בעל מקצוע אמין ובקיא  במטבחים, שיעצב עבורכם את החלום. אנו נוהגים לומר ללקוחותינו שספה ניתן להחליף בזמן קצר וללא מאמץ רב, אך עם המטבח הם נשארים שנים ארוכות.

נשמח לשמוע מכם

התקשרו אלינו:
03-903-3003

לקבלת הצעת מחיר ולמידע נוסף, השאירו פרטים ונחזור אליכם

נא למלא את כל השדות
הודעתך נשלחה בהצלחה