רישיון עסק ברעננה

רישיון עסק ברעננה

רישוי עסקים בעיר רעננה

העיר רעננה הוכרזה כעיר בשנת 1982. מיקומה בארץ באזור צפון השרון מעניק לה את התואר "מלכת השרון". קידום היזמות בעיר מאפשר לה להיות פורצת דרך בתחום. תחת המונח "רישוי עסקים" ברשות המקומית, סופח לשורותיה גם נושא רישוי השילוט, דבר שנועד להקל על בעלי העסקים את נושא הסחבת. אזורי התעשייה הקלה בעיר צומחים, וכיום אנו עדים לכך שקיימת עדיפות לחברות הייטק להתמקם באזוריה, התפתחות העסקים בצמיחה.

מחלקת רישוי עסקים רעננה


כתובת: רחוב החרושת 4, רעננה.

קבלת קהל: יום א' 12:00-8:00, יום ג' 17:00-15:00, יום ה' 12:00-8:00

מחלקת רישוי העסקים ברעננה מעודדת את בעלי העסקים לקידום העסקים בעיר. עם זאת, חלה עליהם כמובן החובה להגיש בקשה לרישיון עסק על כל עסק המופיע בצו.

אם כן, אילו עסקים מופעים בצו?

ככלל, כל עסקי המזון הם טעוני רישוי, כמו גם עסקים בתחום התעשייה והמלאכה, כגון נגריה, מסגריה, ייצור של פלסטיק או של זכוכית, או כל דבר אחר המסכן את בטיחות העובדים בעסק.

על כל בעל עסק המעוניין לפתוח עסק במתחם העיר לבצע בדיקה מקדמית. ראשית, מוטל עליו לבדוק האם בכלל יש אפשרות לפתוח עסק באזור שבו הוא מעוניין לפתוח את העסק, הן מבחינת תב"ע והן מבחינת חוק תכנון ובנייה.

חשוב להדגיש ולהזכיר! עוד טרם חתימת ההסכם מול בעל הנכס יש להתייעץ לכל הפחות עם המחלקה לרישוי עסקים, אם כי מבחינתך עדיפה ונוחה יותר הפנייה אל משרדנו. במקרה שלא ניתן לפתוח את העסק המדובר בגבולות העסק, ייתכן שהדבר יתברר כבלתי הפיך וכספכם הוצא למעשה לריק.

מדוע דווקא אני זקוק לרישיון לעסק שלי?


חשוב להבהיר כי אף אחד לא עושה "דווקא" לאף אחד. כל עסק אשר קיים בו סיכון מסוים כלפי העובדים שלו או כלפי סביבתו נדרש לעמוד בסטנדרט שנקבע בחוק על מנת לצמצם את הפגיעה בסביבה או אף להסירה לחלוטין.

כיום יש אפשרות לדעת מראש כמעט את כל הדרישות החלות על עסק כזה או אחר מצד הגורמים השונים המאשרים בתיק, כמו לדוגמה נושא הכבאות או הבריאות. זאת ועוד. עם הרפורמות החדשות, הגורם המאשר (כגון שירותי הכבאות) מאפשר לבעלי העסקים ליישם בעצמם את הדרישות בעסק, וכדי לקבל את האישור הנכסף יש לחתום על תצהיר כבאות ולהגישו לרשות המקומית. לאחר הגשתו ובדיקתו של התצהיר על ידי הגורמים המעורבים יינתן לכם אוטומטית אישור זמני.

נכון, לעתים העלויות עלולות להיות גבוהות יחסית, ואז אתם מגלים שאתם רק בורג קטן במערכת גדולה, במכונה עצומה ומשומנת היטב שכל רצונה הוא לקיים את עצמה ולהתפרנס בכבוד. אך חוק הוא חוק, וכולנו שווים לפני החוק. אין הוא מדלג על אף אחד. כל עסק ועסק יגלה במוקדם או במאוחר שהגיע זמנו להגיש תכניות לרישוי עסק, או לחלופין להגיש בקשה לשנות בעלות על העסק שקנה. כאשר זה יקרה יבואו הדרישות ועמן גם ההוצאות, ולכן תמיד יש לקחת בחשבון הוצאות אלו אשר מתווספות לחשבון די גדול.

משרדנו משרת במסירות ובנאמנות את כלל לקוחותיו ומעניק להם הסבר מפורט ומקיף על אודות הליך רישוי העסק – עד קבלת הרישיון.

נשמח לשמוע מכם

התקשרו אלינו:
03-903-3003

לקבלת הצעת מחיר ולמידע נוסף, השאירו פרטים ונחזור אליכם

נא למלא את כל השדות
הודעתך נשלחה בהצלחה