רישוי עסקים לעסקים ברשות שדות התעופה - שטח גלילי

רישוי עסקים בנתב"ג

רישיון עסק בשדות התעופה

נתב"ג – נמל התעופה בן גוריון, הינו הגדול ביותר בישראל, ומופעל על ידי רשות שדות התעופה. בשדה ישנן חנויות ועסקים רבים הנהנים מפטור למס, חלק מעסקים אלו טעונים רישוי על פי צו רישוי העסקים בעיקר עסקי המזון, ולכן מבחינה חוקית, על בעלי העסקים להוציא בקשה לקבלת רישיון לעסק, בניגוד לרוב העסקים בישראל הנמצאים בפיקוח הרשויות המקומיות, שדה התעופה אינו נמצא בפיקוח הרשויות המקומיות, והוא מוגדר כ"שטח גלילי" ועל כן, הגורם מולו יטופלו העסקים הינו משרד הפנים. מכאן, שכל העסקים המצויים בשדה התעופה מחויבים לעמוד בתקנות ובדרישות ככל העסקים הטעונים ברישוי.

כמו  כן, בעל עסק שטעון רישוי, מעסקי המזון, מהטבק או כל עסק שמופיע בצו, עליו להגיש תכניות מפורטות הכוללות תרשימי מגרש, סביבה ותוכניות עסק ולעמוד בדרישות של הגופים המטפלים.

חשוב להבין שתחום האחריות של משרד הפנים שווה ערך לרשות מקומית או מועצה אזורית אשר מטפלת בעסקים אשר בתחום האחריות שלה, כל שאר הגופים מטפלים אף הם באופן עצמאי בכל עסק על-פי צו רישוי העסקים – כבאות, משרד הבריאות, המשרד לאיכות הסביבה , משרד הכלכלה, ומשרד החקלאות. רישוי העסקים כפוף לחוק תכנון ובניה, כמו כל עסק אחר בארץ.

לדוגמא: הייתה תקופה ארוכה בנתב"ג, שבה טרמינל 3 לא קיבל תעודת גמר עקב חריגות רבות מההיתר, ולכן תקופה ארוכה עסקים רבים לא יכלו לקבל רישיון עסק לפעול, אלא אישור זמני בלבד, עד אשר כל האישורים והשינויים במקום אושרו, ולאחר מכן עסקים טעוני רישוי נאלצו להגיש מחדש בקשה לרישיון.

משרדנו מתמחה ברישוי עסקים ומלווה את העסק לאורך כל התהליך עד הוצאת הרישיון.

נשמח לשמוע מכם

התקשרו אלינו:
03-903-3003

לקבלת הצעת מחיר ולמידע נוסף, השאירו פרטים ונחזור אליכם

נא למלא את כל השדות
הודעתך נשלחה בהצלחה
 
"לכל עסק מצליח יש מנהל מוצלח, אך תנאי נוסף להצלחה – מנהל מוצלח המסתייע במעצב מצוין!"
ז'אן קלוד מקס