רישוי עסקים ירושלים

רישיון עסק בירושלים

ירושלים אינה רק עיר הבירה של ישראל, היא אף העיר הגדולה במדינה. היא קדושה לשלוש הדתות ואוכלוסייתה מגוונת מאוד. ירושלים שוכנת ברצועה מרכזית של ערים במרכז הארץ. עסקים רבים בעיר בנויים על גבעות, ובהם העיר העתיקה, לב לבה של העיר. לעיר העתיקה נודעת חשיבות ראשונה במעלה. בתוכה שוכן גם הכותל המערבי, בעל הערך הנשגב לעם היהודי – דתית, לאומית והיסטורית. העיר העתיקה שוקקת עסקים מסוגים רבים ומגוונים, ובהם עסקים טעוני רישוי. העיר העתיקה מחולקת זה דורות לארבעה רבעים: הרובע היהודי, הרובע המוסלמי, הרובע הנוצרי והרובע הארמני. לכל רובע סיפור משלו. ירושלים היא סמל לקִדמה ולערבוב של תרבויות. החדשנות דרה בה בכפיפה אחת לצד ההיסטוריה. העיר מציעה כמעט בכל פינה שפע של סיורים ושל אטרקציות לתיירות חוץ ולתיירות פנים. תיירים מכל קצות העולם נמשכים לבקר בעיר הקודש, ולכן עסקים רבים מזהים את הפוטנציאל וממשיכים להיפתח, להתפתח ולצמוח.

העיר ירושלים – מחלקת קידום עסקים


כתובת: רחוב כיכר ספרא 10, ירושלים.

קבלת קהל: בימים א', ב', ד', ה' בין השעות 8:30–11:30 וביום ג' בין השעות 14:00–17:00.

תהליך רישוי עסק ליזם בירושלים מתחיל בשלושה מסלולים: במידע כללי, במידע מקדמי ובחוות דעת מקדמית.

כדי לקבל מידע מהרשות, על בעל העסק להצטייד בתכנית של העסק ובכתובת הנכס (גוש וחלקה).
בשלב הראשוני היזם רשאי לקבל מידע ראשוני על אודות ייעוד הנכס, על פעילויות של עסקים שהיו במקום, וכן מידע מקדמי על אודות רישוי העסק שהוא רוצה לפתוח. בשלב הבא על היזם להגיש בקשה מסודרת על פי תקנות הגופים השונים לקבלת רישוי עסק. את ההליך מומלץ ליישם מול אדריכל רישוי מומחה ברישוי עסקים.

את הבקשה לרישיון יש להגיש בחמישה עותקים, ובכל עותק של הגרמושקה לכלול את המידע הבא: תכנית העסק, תרשים מגרש, תרשים סביבה וחתכים. לעסקי המזון חובה לצרף פרשה טכנית ותכנית סניטרית, המראה את אופן החיבור של העסק לביוב מרכזי.

נדרש לעסק להגיש בקשה לשימוש חורג בעסקים


עסק המגיש בקשה ומהות העסק אינה תואמת לתב"ע, מחויב להגיש בקשה להיתר לשימוש חורג בנוסף לבקשה לרישיון העסק. את הבקשה נדרש להגיש במחלקת רישוי עסקים, והיא עוברת לאישור ההנדסה ולפרסום בעיתונות. הבקשה תעבור דיון בוועדה המקומית לתכנון ולבנייה, שמיעת התנגדויות שכנים, והיה ויש כאלו. לבקשה יש לצרף אישור מהנדס ולמלא טפסים שונים. חשוב להבהיר כי אין בקבלת ההיתר לשימוש חורג כדי להבטיח קבלת רישיון עסק.

משרדנו מלווה עסקים בכל ההליך המורכב והמפותל כפי שתואר לעיל, החל משלב התכנון של העסק לפי תקנות משרד הבריאות לבתי אוכל, דרך רישוי העסק ועד עיצוב הפנים שלו. אנחנו נסלול במקצועיות מרבית ובאכפתיות אין-קץ את הדרך שלכם להצלחה, והשאר – עליכם.

קלוד אדריכלים – מומחים ברישוי עסקים.

נשמח לשמוע מכם

התקשרו אלינו:
03-903-3003

לקבלת הצעת מחיר ולמידע נוסף, השאירו פרטים ונחזור אליכם

נא למלא את כל השדות
הודעתך נשלחה בהצלחה