רישוי עסקים אשקלון

בקשה לרישיון עסק בעיר אשקלון

אשקלון היא עיר תיירות מתפתחת השוכנת לאורך רצועת חוף ארוכה במישור החוף הדרומי. היא המערבית ביותר בערי מדינת ישראל ומספר 12 בגודל אוכלוסייתה. היא מיתגה את עצמה בתור "אשקלון – העיר שיש בה המון". לכל אורכה של העיר עוברת "דרך הים", הלוא היא ויה מאריס העתיקה. עוד בראשיתה תוכננה אשקלון כעיר תיירות המיועדת לקלוט תיירים רבים מדי שנה. העיר מוזכרת עוד בספר יהושע והיא עשירה באתרים ארכאולוגים ובפיסות היסטוריה מרהיבות בפארק הלאומי. אשקלון החדשה משתרעת על שטח של 55,000 דונם – אחד משטחי השיפוט הגדולים במדינה. לחופיה גם שרידי הנמל העתיק וכן שני נמלים קטנים עם שוברי גלים הבולטים לתוך הים: נמל הנפט של חברת קצא"א (קו צינור אילת אשקלון) ונמל מי הקירור של תחנת הכוח רוטנברג, שהקימה חברת החשמל בסוף שנות השמונים של המאה הקודמת. לאורכה של רצועת החוף ממוקמים מספר בתי מלון, עסקים שונים וכמובן מתחם המרינה השוקק חיים בשעות הלילה ובשבתות. עסקים חדשים נפתחים בעיר חדשות לבקרים לאור דרישות האוכלוסייה, ההולכת וצומחת ככל שחולפות השנים.

העיר אשקלון: מחלקת רישוי עסקים


כתובת:  בניין העירייה (קומה 2), אשקלון.

קבלת קהל:  בימים א', ב', ה' בשעות  09:00–13:00, ביום ג' אחה"צ בשעות 16:00–18:00.

מחלקת רישוי עסקים באשקלון תורמת ואף מעודדת יזמים ועסקים חדשים לפתוח עסקים ברחבי העיר, והיא מלווה אותם בשלבי ההליך עד קבלת רישיון העסק. ההליך לקבלת רישיון עסק מצריך כמה צעדים:

  • בדיקה מוקדמת לנכס לבֵּרור ייעוד הנכס ובֵּרור התאמתו לעסק.
  • בדיקה תכנונית באגף ההנדסה לצורך בדיקת היתר על פי חוק תכנון ובנייה.
  • הגשת תכניות אדריכליות ומסמכים.

על כל עסק המופיע בצו חלה החובה להגיש בקשה לרישיון עסק. את הבקשה מכין אדריכלי רישוי (לעתים נקרא גם אדריכל לעסקים). הבקשה כוללת תרשים מגרש מפורט, תרשים סביבה, תכנית העסק, חתכים וחזיתות. לעסקים מסוימים יש להוסיף מסמכים נוספים לצורך ההליך.

כמה זמן נמשך ההליך עד קבלת הרישיון?


לכל עסק יש תקופת זמן שונה, והיא תלויה בגופים השונים ובבעל העסק עצמו. לעתים נדרש מהגופים להמציא מסמכים או אישורים לצורך המשך טיפול. ככל שתוקדם מסירת המסמך, יתקצר זמן הטיפול. בין שאר הדברים שיש להביא בחשבון – על הבקשה להיות ערוכה היטב ומפורטת ככל הניתן, כדי שקורא התכנית יבין את אופי העסק ואת תפקודו. כך יהיו הדברים ברורים וקלים יותר לשני הצדדים. זהו תפקידו של עורך הבקשה.

בין שאר העסקים טעוני הרישוי באשקלון אפשר למצוא עסקים כגון מספרה, פדיקור ומניקור. אלו עסקים שנכון לשנת 2014 ניתן לפתוח בבתים פרטיים באשקלון, אך על בעל העסק להגיש בקשה לרישיון עסק ככל עסק הטעון רישוי.

משרדנו מתמחה ברישוי עסקים ובפרט לעסקים הנדרשים להוציא אישור ממשרד הבריאות, כגון מפעלים או כל עסק הטעון רישוי.

פנו אלינו לקבלת ייעוץ מקצועי ולקבלת הצעת מחיר, בין אם לליווי התהליך כולו ובין אם להכנת בקשה לרישיון עסק בלבד.

נשמח לשמוע מכם

התקשרו אלינו:
03-903-3003

לקבלת הצעת מחיר ולמידע נוסף, השאירו פרטים ונחזור אליכם

נא למלא את כל השדות
הודעתך נשלחה בהצלחה