כללים לעיצוב המשרד

גם בעיצוב משרד יש כללים

זה נכון, בעיצוב ובתכנון של דירה או של בית יש כללים ברורים מאוד, כללים בנוגע למעברים, למדרגות, למיקומם החדרים ולגודלם, למטבח – לב הבית –  ולכל השאר. אז כמו שיש לבית חוקים, גם בעיצוב משרדים ישנם חוקים ברורים מאוד. על פי חוקים אלו אנחנו, המתכננים, מקבלים החלטות. כמו בבית – גם במשרד "לכל כלל יש יוצא מן הכלל". החוקים והכללים שאנו מביאים בחשבון הם פועל יוצא של הפרוגרמה של טרם תחילת התכנון. היא נקבעת מראש ועל פיה מתחילים לתכנן את הסקיצות הראשוניות. בכל הנוגע למשרדנו אין אנו מגבילים בסקיצות לתכנון העסקים, אך הניסיון מלמד שלכל חלל יש סיפור משלו והתכנון נעשה בהתאם לדרישות הלקוח ולמקום.

עיצוב משרדים הוא "המגרש הביתי" שלנו. הרשו לעצמכם להתפנות לשאר הדברים הכרוכים בניהול עסק, ותנו לנו לבצע עבורכם את ההחלטות הכרוכות בעיצוב. יחד נצליח להגשים את החלומות שלכם תוך התמקדות בתכנון פונקציונאלי – קלוד אדריכלות ועיצוב פנים.

5 כללים ראשונים בעיצוב משרדים


טרם התחלת תהליך העיצוב יש לעיין בפרוגרמה. צעד זה משמעותי לצורך היכרות עם הצרכים החשובים בעסק. כאשר העסק חדש, יש צורך בהיכרות מעמיקה של השירותים אותם הוא מציע, על מנת להתאים לו את העיצוב כך שישמש את צרכיו. בין היתר נבדקים הקריטריונים הבאים:

  1. תכנון החלל: צרכי העסק החשובים נמדדים כאן, ובאמצעות סדרת שאלות והניסיון הרב שצברנו נדע איך להתאים את המקום לצרכי העובדים ולשימוש העסק בצורה הטובה ביותר, כל זאת על ידי ניצול השטח הקיים בצורה חכמה ומניעת שטחים "מתים" במשרד. כל מ"ר חשוב לנו.
  2. נקודות חוזק: מהן הנקודות שיש להעצים בעסק? אילו נקודות חשובות המשרד רוצה להציג בפני הלקוחות על מנת לשרת אותם ואת מטרות העסק על הצד הטוב ביותר?
  3. צבעים: מה העסק רוצה לשדר ללקוחות שלו בהגיעם למקום? יושרה, כוח, ביטחון, ביתיות, אמינות – לכל צבע משמעות אחרת, ובחירת הצבעים והטקסטורות משפיעה על סביבת העבודה של המשרד. האם יש צורך בצבעים רבים על גבי קירות המשרד? חלל עם צבעים רבים גורם לבלבול בקרב העובדים והלקוחות, ולכן יש להשתמש בצבע לתיחום חללים באזורים פתוחים.
  4. עיצוב הדברים הקטנים: היצירה מתחילה בחלל ומסתיימת בפרטים הקטנים. פרטים אלו יבלטו וישאבו את מלוא תשומת הלב במקום, ולכן משרדנו שם דגש בבחירה נכונה על מנת ליצור הרמוניה בין כל הפרטים הנבחרים למשרד, בריהוט, בטפטים, בבחירת החומרים וכולי.
  5. שימוש בתאורה טבעית: התאורה משחקת תפקיד מרכזי בתכנון חללים. באזורי עבודה יש להשתמש ככל האפשר בתאורה מלאכותית עם שילוב תאורה טבעית. התאורה הטבעית מאפשרת לעובדים להרגיש את תחושת הזמן. ככלל, זמן משדר דיוק וקביעת לו"ז בהשפעה ההיקפית על בני האדם.

"קשה לראות את כל התמונה כאשר נמצאים בתוך המסגרת" – עיצוב הוא המומחיות שלנו. מאמר זה נכתב על ידי ז'אן קלוד, המייסד והבעלים של משרד האדריכלים "קלוד אדריכלות ועיצוב פנים".

חשוב לזכור! כאשר אתם מחליטים לשכור מקום עבור העסק שלכם, חשבו צעד נוסף: כיצד אתם רוצים להיראות מנקודת המבט של הלקוח? טוב מראה עיניים! מראהו של המקום מצביע על סוג השירות שנותן המקום ועל טיבו, ומכאן שנודעת לו חשיבות רבה להצלחת העסק.

נשמח לשמוע מכם

התקשרו אלינו:
03-903-3003

לקבלת הצעת מחיר ולמידע נוסף, השאירו פרטים ונחזור אליכם

נא למלא את כל השדות
הודעתך נשלחה בהצלחה
 
"נקודת חן יש אחת, כמה נקודות חן זה נמשים"
עקרונות עיצוב הבית