רישיון עסק לגלידרייה

רישיון עסק לגלידריה

כיום, שלא כבעבר, נדרשת השקעה נמוכה יחסית לרווח הגבוה הצפוי מהפעלת גלידרייה. עיקר הרווח הוא כמובן בקיץ הישראלי החם. לעסק מסוג זה יתרונות בולטים, והשאלה היא אם כדאי להפעילו בזכיינות או באופן פרטי. מי שיש בידיו הכלים הדרושים – מוזמן לנסות את כישרונו במגרש של הגדולים. ומי שלא – יוכל למצוא אין-ספור הצעות אטרקטיביות ולקבל את הידע, את הכלים, את הציוד, הפרסום ולהיות הבעלים של גלידרייה ממותגת.

פותח עסק חדש? להלן המדריך המלא לפתיחת גלידרייה בישראל 

זקוק לרישיון עסק? פנה אלינו, המומחים בתחום רישוי עסקים – 03-9033003

מה ההבדל בין מכירת גלידה קנויה מוכנה קפואה לבין הכנת גלידה טרייה במטבח?


גלידרייה שייכת לתחום המזון, ולצורך הפעלת המקום נדרש רישיון עסק מהרשות המקומית ומגורם רישוי במשרד הבריאות שקבע תקנות ונהלים שונים לניהול מזנון. השאלה הבסיסית היא האם הגלידה מיוצרת בַּמקום. על פי צו רישוי עסקים, ייצורו של מצרך או שינויו מבחינת הצורה, הטיב או האיכות – מתאים להגדרה של מפעל ונדרש רישיון יצרן. ובכן, האם כאשר עסק מכין את הגלידה בַּמקום הוא זקוק לרישיון יצרן?

התשובה היא לא! הוא זקוק לרישיון עסק כל עוד השימוש הוא לצריכה עצמאית של העסק בלבד.

תנאי ראשון לפתיחת עסק המוגדר כמזנון הוא שגודלו המינימלי יהיה 35 מ"ר. לכל רשות ההגבלות וההנחיות שלה, אך התקנות של כולן זהות. לדוגמה, אם יש צורך במקומות ישיבה הם יהיו מוגדרים בהתאם לתנאי השטח במקום, אך עם זאת תתאפשר הגשת בקשה להרחבת תנאי המדרכה.

נוסף על דרישות הרשות, משרד הבריאות מחייב כל גלידרייה על פי התקנות: גודלו המינימלי של המטבח יהיה 8 מ"ר ואילו גודלו המינימלי של המחסן יהיה 4 מ"ר. משרדנו אחראי לתכנון נכון ומיטבי של חלל המטבח, שהרי לנו הידע והניסיון בתכנון עסקי המזון. אנו אחראים לתכנון הגלידרייה לניצול מקסימלי של המקום, לשטח עבודה נרחב, לאחסון מרבי ולגישה נוחה למחסן בהתאם למגבלות הנכס.

הגשת בקשה לרישיון עסק לגלידרייה


תהליך רישוי העסקים מול הרשות המקומית זהה לתהליך בכל תחום אחר בעסקי המזון: לקיחת מידות של החלל לצורך הכנת תכנית עסק התואמת לרשות מבחינה תקנית, כולל הגשת גרמושקה (עם כל התרשימים והחתכים כמתחייב בחוק) בחמישה עותקים – לצורך פתיחת תיק ברשות המקומית.

התהליך מול הרשות המקומית מתבצע על ידינו בתכנון ובליווי מלא לכל אורכו. הלקוח מייפה את כוחנו באמצעות הטופס הבא, שבו יש למלא את הפרטים ולחתום. מכאן לוקחים אנו את המושכות ומטפלים בתהליך מול הרשויות ביעילות, במהירות ובמקצועיות. צברנו ידע רב וניסיון עשיר המאפשרים לנו עבודה יעילה וזריזה מול הרשויות.

אזורי הפעילות שלנו הם בפריסה ארצית.

התקשרו אלינו עוד היום לקבלת הצעת מחיר – 03-9033003

נשמח לשמוע מכם

התקשרו אלינו:
03-903-3003

לקבלת הצעת מחיר ולמידע נוסף, השאירו פרטים ונחזור אליכם

נא למלא את כל השדות
הודעתך נשלחה בהצלחה
 
"בית אינו מכוער או יפה. הוא פונקציונאלי. בית הוא תהליך ביולוגי ולא אסתטי"
האנס מאייר